TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİMİZ AYBEGÜM HANÇERLİ STREAM IT UP PROJESİ DAVETİ ALDI

Tokat Milli Piyango İhya Balak Fen Lisesi öğrencimiz Aybegüm Hançerli "STREAM IT UP" Projesine katılıyor.
ÖĞRENCİMİZ AYBEGÜM HANÇERLİ STREAM IT UP PROJESİ DAVETİ ALDI

Tokat Milli Piyango İhya Balak Fen Lisesi öğrencimiz Aybegüm Hançerli "STREAM IT UP" Projesine katılıyor.


Öğrencimiz Aybegüm Hançerli, Manisa Celal Bayar Üniversitesi ve STEM Eğitimcileri Derneği tarafından düzenlenen  "STREAM It Up" projesinde Tokat ilini temsil edecek.


Manisa Celal Bayar Üniversitesi ve STEM Eğitimcileri Derneği tarafından düzenlenen  "STREAM It Up" projesi 81 ilimizden STEAM'e ilgi duyan öğrencilerin İngilizce dil becerilerini geliştirmek ve farklı disiplinleri etkin bir şekilde birleştirip çözüm üretebilmelerini sağlamak amacıyla ülke çapında düzenlenen bir etkinlik.


Proje kapsamında lise çağındaki öğrencilerin; liderlik, temsil ve takım çalışması gibi 21. Yüzyıl becerilerinde yeterli olmalarına yardımcı olmak amaçlanıyor.


Etkinlikler çerçevesinde öncelikle 81 ilden 81 bilim elçisi öğrenci seçildi., STEAM, Yapay Zeka ve İngilizcenin iç içe olduğu bir eğitim süreci gerçekleştirilecek. Gençlerimiz eğitim ve aktivite dolu 1 hafta geçirecek. Yurt içinden ve yurt dışından gelecek olan farklı alanlarda uzman bilim insanları ile söyleşiler ve etkinlikler düzenlenecek. Süreç sonunda ise gençlerimizin hazırlamış oldukları projeleri sergileyeceği bir bilim şenliği gerçekleştirilecek.


Proje sonunda gençlerimiz her birinin eğitim ve iş hayatına katkı sunacak bir sertifika sahibi olacak.


Değişik kategorilerde tüm elemeleri geçerek ilimizi temsilen "STREAM It Up" projesine katılma hakkı kazanan  öğrencimiz Aybegüm Hançerli'yi tebrik ediyoruz.

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.