TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenme Şenliği Planlama Toplantısı Yapıldı

Öğrenme Şenliği Planlama Toplantısı Yapıldı

          Öğrenme şenliği, hayat boyu öğrenme faaliyetlerine katılımı arttırmayı hedefleyen, öğrenme fırsatları hakkında halkı bilgilendiren, eğlenerek öğrenmeyi teşvik eden, sanatsal ve kültürel gösteriler içeren programlı etkinlikler bütünüdür. Öğrenme şenliği, bireylerde kendilerinin geliştirme konusunda merak ve istek uyandırarak, öğrenmenin eğlenceli, kişiyi rehabilite eden yönünün fark edilmesini ve bireylerin öğrenme süreçlerine aktif olarak katılmasını sağlamayı amaçlamaktadır.

            Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nce öğrenen bireyden öğrenen topluma ve öğrenen Türkiye’ye doğru bir dönüşümügerçekleştirmek vizyonundan hareketle “Öğrenme Şenlikleri” uygulamasını başlatmış ve İlimizde de geçmiş yıllarda yapılarak verimli sonuçlar alınmıştır.

 

            Bu kapsamda İlimizde 08 – 12 Mayıs 2018 tarihleri arasında “Öğrenme Şenliği” düzenlenmesi planlanmaktadır. “Öğrenme Şenliği” öncesinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI başkanlığında Tokat Belediyesi, Gaziosmanpaşa Üniversitesi, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, Tokat Müftülüğü, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, İl Göç İdaresi Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Orman İşletmesi Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Türkiye Kızılay Derneği, Türk Hava Kurumu, Türkiye Yeşilay Derneği, Topçam İzcilik Gençlik Spor Kulübü, Deha Gençlik İzcilik Kulübü, Damla İzcilik Gençlik Kulübü, Ersan Turan Spor Kulübü, Tokat Teknopark, Tokat Şairler ve Yazarlar Derneği ve Belediye Hanımeli Kültür Sanat Evleri Kurs Merkezleri yetkilileri ile hazırlık toplantısı yapıldı.

 

10-04-201810-04-201810-04-2018

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.