TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenme Şenlikleri Tokat´ta Coşkuyla ve İlgiyle Kutlanıyor

Öğrenme  Şenlikleri Tokat´ta  Coşkuyla ve İlgiyle Kutlanıyor

 

“ Birlikte Eğlenelim, Birlikte Öğrenelim”  Sloganıyla yola çıkan, Tokat Öğrenme Şenlikleri, her kesimden halkın büyük bir, ilgi ve katılımıyla coşkulu bir şekilde kutlanıyor.  

            Tokat Valiliği, Belediye Başkanlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğünün işbirliği ile gerçekleşen şenlikler,13 Mayıs  2015 Çarşamba günü saat 10.00 da Niksar kavşağından kortej yürüyüş startıyla başladı. Tokat İmam Hatip Lisesi Mehter Takımı öncülüğünde ve okulların folklor ekip gösterilerinin de yer aldığı kortej yürüyüşü, protokolün, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluş temsilcilerinin, öğrencilerin ve halkın da katılımıyla büyük ve coşkulu bir gösteriye dönüştü.

            Saat 10.30 da Şehitler Parkında resmi açılışı yapılan, Öğrenme Şenlikleri, Taş Köprü  ve Muhsin Yazıcıoğlu Parkını da içine alan bölgede gerçekleşmektedir.

            Milli Eğitim Bakanlığı, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Uğur Ergin,  Tokat Valisi  Cevdet CAN ve  Belediye Başkanı Eyüp EROĞLU günün anlamıyla ilgi birer konuşma yaptılar.

            Halkın, interaktif ortamda, yaparak yaşayarak  katıldığı Öğrenme Şenliklerinde, kamu kurum ve kuruluşları, STK ve tüm meslek odaları, Halk Eğitim Merkezi, toplam 52 kurum 69 stantla temsil edildiler.

            14 Mayıs 2015 Perşembe günü saat 19.00 a kadar devam edecek olan, Tokat Öğrenme Şenliklerinde, kurumların tanıtımından, öğretme ve öğrenme etkinlikleri, sportif gösteriler, müzik konserleri, geleneksel çocuk oyunları ve daha bir çok aktivite katılımcılardan büyük beğeni topluyor.

             Bir eğitim festivali havasında geçen ve ilk defa Cumhuriyet alanı dışında, Yeşilırmak boyunca gerçekleşen şenlik kutlamaları vatandaşlarda ayrı bir memnuniyet oluşturdu.

             Öğrenme Şenlikleriyle İlgili olarak İl Milli Eğitim Müdürü Levent YAZICI şu değerlendirmede bulundu: “ Öğrenme Şenlikleriyle ilgili Bakanlığımıza yapılan 65 il istek başvurusundan, kabul edilen 25 ilin arasında Tokat’ımızın da onay alması bizleri çok mutlu etmişti. Sayın Valimizin tensipleri ve Belediye Başkanımızın büyük destekleri bizleri daha da cesaretlendirdi. Davet ettiğimiz tüm kamu ve sivil toplum kuruluşları etkinliğimize büyük bir sorumluluk bilinciyle katkı verdiler. Görev alan tüm arkadaşlarım özveriyle, ve mesai mefhumu gözetmeksizin ciddi bir emek ortaya koydular. Halkımızın memnuniyeti bizi daha da mutlu etti. Bu başarı hepimizindir.  Bu eğitim etkinliği ile bir kez daha, Tokat büyük projeleri hayata geçirmede ki inancını ve performansını teyit etmiştir. Bu vesileyle, başta sayın Valimiz, Belediye Başkanımız olmak üzere, katkı ve katılımlarıyla tüm emeği geçenlere en kalbi teşekkürlerimi sunuyorum.” Dedi.

 

 

ö

öööööööööööööööööööööö

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.