TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmene Vefa Millete Vefadır

Öğretmene Vefa Millete Vefadır

Tokat Valiliği himayelerinde ,İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülen, "Emeğe Değer Projesi "kapsamında, Tokat'taki emekli öğretmenlerimiz bir araya geldi .Müdürlüğümüzce düzenlenen program ,İl Özel İdaresi Sosyal Tesislerinde gerçekleşti. Emekli öğretmenlerin tecrübelerinden istifade etmek ve emeklerine saygı gösterildiğini ifade etmek amacıyla düzenlenen törene, Tokat Valisi Dr Ozan Balcı ,Tokat Belediye Başkanı Avukat Eyüp Eroğlu, İl Genel Sekreteri ,Garnizon komutanı, Emniyet Müdürü, Jandarma Komutanı, İl Milli Eğitim Müdürümüz, Aile Sosyal Politikalar Müdürü, ve emekli öğretmenler katıldı.Programda ilk konuşmayı Tokat İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali yaptı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali ; ''Eğitim bayrağını günümüze kadar taşımış ve bize emanet etmiş olan mesleğimizin değerli büyükleri hepiniz hoş geldiniz. Bizler Belediye Başkanımızın himayelerinde Vali Beyin de destekleriyle siz değerli büyüklerimize emekliliğinizin daha konforlu daha sağlıklı geçirebilmeniz için, sizin de deneyimlerinizden birikimlerinizden de bizlerin faydalanabilmesi için bir proje başlattık, 'Emeğe Değer' dedik.

Siz eğitim alanında toplumun her alanında bu güne kadar emeğinizi esirgemediniz emek verdiniz biz de o emeğinize gerekli değeri verelim dedik.''

Sıra beklemeden devlet hastanesinde sağlık taraması yapılacak

Bu kapsamda, Sağlık İl Müdürlüğümüz, Belediye Başkanlığımız, Üniversitemiz ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz bir protokol imzaladı. Bu protokol kapsamında siz değerli büyüklerimizin emekliliklerini daha sağlıklı geçirebilmesi için devlet hastanemizde her gün beş değerli büyüğümüz davet edilmek suretiyle sıra beklemeden sağlık taramalarınız yapılacak. Daha sonra tedavi süreçlerinizle ilgili tüm kolaylıklar size sağlanacak. Sizlere bir diyetisyen görevlendireceğiz, emekliliğinizi daha sağlıklı geçirebilmeniz için nasıl beslenmeniz gerektiği hususunda size yardımcı olacak. Yine bir yaşam koçu atayacağız size, yine bu projemiz kapsamında sayın belediye başkanımız bir gezi düzenleyecek belediye olarak inşallah ve belediyemizin tesislerini kullanımınıza açacak yine üniversitemiz fakültede, hem diş fakültesinde hem tıp fakültesinde sizin tedavilerinizle ilgili her türlü kolaylığı sağlayacak.

Tecrübe ve bilgi birikimlerinizden faydalanacağız

Tabi tüm bu çalışmaların sonunda aslında projemizin en nemli ayağı olan sizin bilgi birikim ve tecrübelerinizden de faydalanacağız. Bunu nasıl yapacağız göreve yeni başlayan öğretmenlerimizle sizi bir araya getireceğiz. Her birinize göreve yeni başlamış on öğretmen zimmetleyeceğiz. Siz uzun yıllar boyunca edindiğiniz tecrübelerinizi ve bilgi birikiminizi mesleğe yeni başlayan öğretmenlerimize aktaracaksınız. Tecrübe ve bilgi paylaşımı gerçekleşecek.
Yine aynı şekilde sizlerden idarecilik yapmış olan değerli büyüklerimizle şu anda okullarımızda idarecilik yapan, idarecilerimizi bir araya getireceğiz. Ve sizlerin idarecilik tecrübelerinizi onlara aktarmanızı isteyeceğiz.

Koro ve folklor ekibi kuracağız

Eğer uygun görürseniz ve gönüllü olursanız sizlerden bir koro kurmayı hedefliyoruz. Yine aynı şekilde bir folklor ekibi kurmayı planlıyoruz. Yani çok farklı etkinliklerimiz var. Sizin daha keyifli zaman geçirebilmeniz için bu planlamaları yaptık. İnşallah projemiz kurumlarımızın destekleriyle güzel sonuçlara vesile olacak. Projemize destek olan belediye başkanımıza, sağlık il müdürümüze, rektörümüze ve tüm projelerimizin hamisi olan sayın Valimize desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyorum.'' dedi.

Konuşmaların ardından davetlilere yemek ikramında bulunuldu ve emekli öğretmenlerimize kitap hediye edildi. Program sonrası il protokolü ve katılımcılarla hatıra fotoğrafı çekildi.

 

11-03-202011-03-202011-03-202011-03-202011-03-2020

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.