TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulları Mali Mevzuat Semineri Açılışı Gerçekleştirildi.

Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulları  Mali Mevzuat Semineri Açılışı Gerçekleştirildi.

10.07.2017-14.07.2017 tarihleri arasında Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulunda gerçekleştirilecek olan Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Mali Mevzuat Seminerinin açılışı Gaziosmanpaşa Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Seminerin  açılışına Valimiz Sayın Dr. Ömer TORAMAN, Milli Eğitim Bakanlığı Sosyal Tesisler ve İşletmeler Daire Başkanı Harun KARCI, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp EROĞLU, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız Mustafa ERARSLAN ve Abdullah GÜRBÜZ’ün yanı sıra yurdumuzun  çeşitli illerinden gelen Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu yöneticileri katıldılar.

Gaziosmanpaşa Lisesindeki program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Müteakiben Takat İlimiz tanıtım videosu misafirlere izletildi. Programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Levent YAZICI, 5 günlük program hakkında bilgiler vererek, seminerin hayırlı olmasını diledi.

Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sosyal Tesisler ve İşletmeler Daire Başkanı Harun KARCI, konuşmasında seminerde öğretmenevlerinin sorunlarının ve mali sıkıntılarının tartışılıp çözüm önerilerinin görüşüleceğini söyledi.  

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp EROĞLU ise yaptığı konuşmada bilgi alışverişi yapıp, insanın kendini yenilemesinin son derece önemli olduğunu kaydetti. Herkesin ülke insanına faydalı olmaya çalıştığını ifade eden Başkan Eroğlu, seminerin faydalı ve hayırlı olmasını diledi. 5 günlük seminer boyunca Tokat ve ilçelerini de gezecek olan Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticilerine Tokat’ın tarihi ve kültüründen bahseden Başkan Eroğlu, Tokat’ın Anadolu’nun mayası olduğunu sözlerine ekledi.

Valimiz Sayın  Dr. Ömer TORAMAN, Milli Eğitim camiasının çok büyük bir camia olduğunu söyledi.  Eğitim mensuplarının ülkemizde yürütülen kamu hizmetleri içerisinde en başta gelen hizmetlerden birisini yürütmeye gayret gösterdiklerini belirten Vali Toraman,  “Ülkemizin gelişmesi, ilerlemesi, refahının artması, geleceğinden emin olması için önemli bir faaliyet eğitim ve öğretim faaliyetleri. Gençlerimizin medeniyetimizi idrak ederek taşıyıcı rolünü üstlenmesi için önemli bir faaliyet eğitim faaliyetleri. Bu kadar kritik bir kamu hizmeti yürüten eğitimcilerimizin de hem maddi hem de manevi manada kendilerini yetiştirmeleri ve daha iyi hizmet vermeleri önemli” dedi.

Sosyal imkanların sınırlı olduğu yerlerde öğretmenevlerinin çok hayati fonksiyon üstlendiğini ifade eden Vali Toraman, öğretmenlerin kendilerini iyi hissetmeleri, mutlu hissetmeleri gerektiğini belirtti. Eğitimcilerin iyi hissetmelerinin mesleklerine, öğrencilerine yansıyacağını kaydeden Vali Toraman, dolayısıyla bu büyük camianın bu çerçevede önemli destek unsurlarından bir tanesi öğretmenevleri ve siz değerli yöneticileri. Bakanlığımızda bu noktadan hareketle öğretmenevlerine bu desteği vermeye devam ediyor” diye konuştu.

Konuşmasında Anadolu’nun her tarafının birbirinden güzel olduğunu söyleyen Valimiz Sayın Dr. Ömer  TORAMAN, “Ülkemizin coğrafyasında  çok büyük bir çeşitlilik var. Tarihi ve kültürü çok kadim. Bu vesileyle görev yaptığınız yerlerden buraya gelerek, burayı tanımış olmanız, buradan ayrıldıktan sonra da ümit ediyoruz gözlemlerinizi yaşadığınız yerlerdeki meslektaşlarınızla paylaşacaksınız. Programda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Ümit ediyorum hayırlı olur” dedi.

Bu haftanın 15 Temmuz Haftası olduğuna dikkat çeken Valimiz Sayın Dr. Ömer  TORAMAN,  15 Temmuz şehitlerine Allah’tan rahmet, gazilere de acil şifalar diledi. Valimiz Sayın Dr. Ömer  TORAMAN, “Şehiti ve gazisi çok bir ülkeyiz. Tarih boyunca mücadele etmiş bir ülkeyiz. Şehitlerimiz değişik alanlarda bu ülkenin mevcudiyeti, bağımsızlığı için canlarını seve seve veriyorlar. Ne mutlu ki bizler de böyle bir medeniyetin evlatları, böyle bir kültürün parçasıyız. Terörle mücadele ediyoruz çok şehidimiz var. Bu vesileyle eğitim camiasında şehit olanları da anmak istiyorum” şeklinde konuştu.

Protokol konuşmalarının ardından,   Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Selemen Toplantı salonunda 5 gün boyunca sürecek olan seminer programına   geçilerek açılış programı sona ermiştir.

 

 

11-07-201711-07-201711-07-201711-07-201711-07-201711-07-2017

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.