TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Aile Birliği Başkanları Paylaşım Toplantısı Yapıldı

Okul Aile Birliği Başkanları Paylaşım Toplantısı Yapıldı

         Okul Aile Birliği Başkanları Paylaşım Toplantısı Yapıldı

            İl Millî Eğitim Müdürlüğü’nün stratejik planlama çerçevesinde sürdürülen Aylık Eylem Plânı ve Haftalık Çalışma Programları doğrultusunda Ortaöğretim Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından 05 Ocak 2015 Pazartesi günü, Tokat merkezdeki Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne Bağlı Liselerin Okul Aile Birliği Başkanları paylaşım toplantısı düzenlendi.  İl Millî Eğitim Müdürlüğü Proje Odasında yapılan toplantıya Maarif Müfettişleri Başkanı Halis NURAL ve Şube Müdürü Osman SARGUT başkanlık etti.

Toplantıya Gazi Osman Paşa Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Merdan EROĞLU, Güzel Sanatlar Lisesi Okul Aile Birliği Başkan Ahmet GÖVDELİ, Tokat Milli Piyango İhya Balak Fen Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Aziz PEZÜKLİ, Mehmet Akif Ersoy Anadolu  Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Sedat TAŞAN, Tokat Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Semine ESER, İMKB Sosyal Bilimler Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Mete BAYBURTLU ve Atatürk Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Şükriye BALCI katıldı.

Toplantı, Maarif Müfettişleri Başkanı Halis NURAL’ın Okul Aile Birliklerinin okullarımız için ne denli önemli olduklarına dair konuşması ile başladı. Şube Müdürü Osman SARGUT Okul Aile Birliğinin Görev ve Sorumlulukları hakkında bilgi verdi ayrıca Okul Aile Birliklerinin ; Okul ile aile arasında bütünleşmeyi gerçekleştirmek, veli ve okul arasında iletişimi ve iş birliğini sağlamak, eğitim-öğretimi geliştirici faaliyetleri desteklemek, maddi imkânlardan yoksun öğrencilerin zorunlu ihtiyaçlarını karşılamak ve okula maddî katkı sağlamak gibi amaçlarla kurulduğunu hatırlatarak, bu amaçların en üst düzeyde gerçekleşmesinde Okul Aile Birliği başkanlarına büyük görevler düştüğünü ifade etti. Özellikle eğitim-öğretimi geliştirici faaliyetleri desteklemek ve maddi imkânlardan yoksun öğrencilerin zorunlu ihtiyaçlarını karşılamak konusunda hassasiyet gösterilmesini istedi.

Toplantıya katılan Okul Aile Birliği Başkanları okullarıyla ilgili sorunları paylaştılar.  Toplantının sonunda Okul Aile Birliği Başkanları paylaşım toplantısının kendileri için faydalı olduğunu ifade ettiler. Maarif Müfettişleri Başkanı Halis NURAL ve Şube Müdürü Osman SARGUT toplantıya katılanlara teşekkür etti ve kendilerine çalışmalarında başarılar diledi.

 

Okul AileOkul AileOkul AileOkul Aile

 

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.