TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullar Hayat Olsun Projesi İl Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı

Okullar Hayat Olsun Projesi İl Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı

Okullar Hayat Olsun Projesi  13 Aralık 2011 tarihinde  Millî Eğitim Bakanlığı,  Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği  arasında imzalanan protokolle yürürlüğe girmiş ve projenin  koordinasyonu Millî Eğitim  Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne verilmiştir.

Okullar Hayat Olsun Projesi ile Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren okulların eğitim ve öğretim saatleri dışında belediyelerle işbirliği yapılması suretiyle velilerin ve mahallelinin hizmetine açılması, öğrenciler ve yetişkinler için birer hayat boyu öğrenme merkezi ile yaşayan güvenli alanlar haline dönüştürülmesi; belediyelerin yeni bir mekân oluşturmaksızın meslek ve beceri kazandırma, spor, kültür, sosyal hizmetleri için okulların çok amaçlı kullanılabilmesi ve ağaçlandırılmasıdır.

Proje kapsamında oluşturulan Okullar Hayat Olsun İl Yönetim Kurulu ile Merkez İlçe Yürütme Kurulu üyelerinin katılımı ile Tokat Rehberlik ve Araştırma Merkezi toplantı salonunda değerlendirme toplantısı yapıldı.

 

İl Milli Eğitim Hayat Boyu Öğrenme Hizmetleri Şube Müdürü Şinasi PERÇİN başkanlığında yapılan toplantıda; 2016-2017 eğitim öğretim yılı 1. Dönem değerlendirmesi, proje ilçe yürütme kurulu kararlarının değerlendirilmesi, ilçelerimizdeki örnek çalışmaların tanıtımı, proje kapsamında 2016-2017 eğitim öğretim yılı 2. dönem hazırlıklarının gözden geçirildiği toplantıda ayrıca projenin uygulanmasında karşılaşılan sıkıntılar ve çözüm önerileri hakkında fikir alış verişinde bulunuldu.  

 

26-01-201726-01-201726-01-2017

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.