TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz Proje Etkinlikleri Devam Ediyor

Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz Proje Etkinlikleri Devam Ediyor

İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, İl Jandarma Komutanı J.Albay Hidayet ARIKAN ve Şehit Öğretmen Şenay Aybüke YALÇIN´ın babası Sadık YALÇIN ile  Gaziosmanpaşa Lisesi, Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi okuma halkalarının  Gençlik Merkezi tarafından organize edilen kitap kritiğine katıldı. Katılımcılar Türk şâir, yazar ve düşünür Necip Fazıl Kısakürek´in "Reis Bey" adlı eserini konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, kitabın  yazarı  o dönemin en önemli keşfi olan tiyatro türünü kullandığını ve yazarın  görevi ile özdeşleşen, duygularından arınan bir karakteri aktarmış. İnsani tanıyarak geçen yıllar merhamet duygusunu  arttırır. Ancak Reis Bey´ de bunu göremiyoruz. insan bir başkasına merhamet ettikçe daha mutlu olur.  İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI öğrencilerimiz ile kendi okuma serüvenini de paylaştı.

İl Jandarma Komutanı  J.Albay Hidayet ARIKAN da öğrencilerimize sürekli gelişimi hedeflemelerini, edindikleri bilgileri muhakkak not etmelerini ve ilgili kişiler ile bunları paylaşmalarını tavsiye edip okuma serüveninden anekdotlar paylaştı. 

Şehit Öğretmenimiz  Şenay Aybüke YALÇIN´ın babası Sadık YALÇIN da bu ortamda bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek okumanın kişiyi geliştirdiğini, değiştirdiğini ve diri tuttuğunu söyledi. Yapılan bu etkinliği çok anlamlı olduğunu ve bütün yayılması gerektiğini söyledi.

 

28-12-201728-12-2017

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.