TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz Projesi Etkinlerine Sinop Kitap Günleri Fuarı ile Devam Edildi

Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz Projesi Etkinlerine Sinop Kitap Günleri Fuarı ile Devam Edildi

Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz  Strateji Geliştirme Birimi  AR-GE  tarafından yürütülen "Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz" projesi kapsamında öğrenci- öğretmen  Okuma Grubu  Sinop Kitap Günleri´nde Roman ve Öykü Yazarı Erdal KARA ile " Edebiyat Okuru Olmak " konulu söyleşiye katıldı.

Eğitimci yazar Erdal KARA, Okumanın ve yazmanın bireylerin dünyalarında yeni ufuklar açıp onları dar dünyalarının sınırlarından kurtarıp dünyayla empati kurmalarını sağladığını ifade etti. Sinop Kitap Fuar Alanında bulunan çay bahçesinde  " Edebiyat Okuru Olmak " konulu söyleşi , okuma grubunun yazar Erdal Kara´ya yönelttiği  sorularla yaklaşık bir saat sürdü. 

Yazar Erdal KARA " Yazmanın en önemli basamağı, iyi bir okuyucu olmaktan ve okuduklarından estetik zevk almaktan geçtiğini vurguladı.

 Söyleşi sonunda öğretmen ve öğrenciler kitaplarını imzalattıktan sonra öğrenci ve öğretmenlerle 3.Sinop Kitap Günleri anısına fotoğraflar çekindi. 

            Erdal KARA  Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü "Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz ”  projesi ekibine bu özverili projeyi gerçekleştirmesinden dolayı  proje ekibini tebrik edip söyleşiye gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti. Tokat ekibi olarak bizler de verimli ve edebiyat zevki dolu söyleşiden ötürü yazar Erdal KARA´ya çok teşekkür edip en kısa sürede kendisini okullarımızda  ağırlamak istediğimizi belirttik. 

 

            Söyleşinin ardından Sinop  şehrinde  tarihi ve kültürel bir gezinti yapıldı.  Sinop İl Milli Eğitim Müdürü Sayın  Nevzat TÜRKAN ziyaret edilip,         ilgi ve alakalarından dolayı,   ‘’Onbeşliler Diyarında Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz’’ dergimiz ile "Okur-Yazarlık Atölyesi" inde kullanacağımız yazarlığa ilk adım kitabı takdim edildi.

 

26-09-201726-09-2017

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.