TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz Projesi Etkinlikleri Seminer Döneminde de Devam Ediyor

Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz Projesi Etkinlikleri Seminer Döneminde de Devam Ediyor

Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz projesi etkinliklerine seminer döneminde de öğretmen ve yönetici okuma gruplarının kitap değerlendirmeleri ile devam etmektedir.

Ramazan ayı münasebetiyle  Ortaöğretim Kurum müdürleri ile Necdet SUBAŞI´nın ‘Zamanın  Behrinde Ramazan Hikayeleri’ kitabını değerlendirildi. Okuma grubumuz, kitabın çocukluk anılarını canlandırdığını, samimi ve akıcı üslubu sayesinde bir çırpıda okuduklarını belirttiler. Ardından 2017 -2018 eğitim öğretim yılında öğrencilerin okuma ve yazma alışkanlıklarına nasıl daha fazla katkı sunabileceklerini tartıştılar. Kitap değerlendirmelerinin öğrencilerin okuma oranını arttırdığını belirttiler. Yeni eğitim öğretim yılı için okul kütüphanelerini daha da zenginleştirecek çalışmalar yapmak  ve öğrenci okuma gruplarını öğretmen ve veli okuma grupları ile destekleme kararı alındı.  

Toplantıya katılan İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI da "Öğrencilerin okuma yazma alışkanlıklarını sürdürülebilir hale getirmek için farklı yollar denemek ve onlar ile beraber okumak gerekir. Öğrencilerimize özellikle medeniyete katkı sunmuş önemli kişilerin biyografilerini okutmalıyız. Çünkü okudukları onların hayata bakışını ve tutuşunu etkilemektedir. Ve okumak çocuklarımız için vazgeçilmez bir alışkanlık olunca bizler de başarılı olmuş oluruz" dedi. Z Kütüphanede gerçekleştirilen etkinliğin hemen ardından köy/belde okul müdürleri de Doğan CÜCELOĞLU´nun  Öğretmen Olmak Bir Cana Dokunmak isimli  eseri değerlendirildi. İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI´nın da  katıldığı toplantıda  okunan kitaptan hareketle özellikle köy/belde okullarında okuyan öğrencilerimizin eğitim-öğretim hayatına, özellikle okuma alışkanlıklarına katkı sunmak için neler yapıldığı ve daha neler yapılabileceği görüşüldü. Toplantılar okunacak yeni kitabın belirlenmesi ile bitti.

 

14-06-201714-06-201714-06-201714-06-201714-06-2017

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.