TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz Projesi Kapsamında Eğitimci-Yazar Ali BAL Öğrencilerle Buluştu.

 Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz Projesi Kapsamında Eğitimci-Yazar Ali BAL Öğrencilerle Buluştu.

Müdürlüğümüz tarafından yürütülen “Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz” projesi kapsamında, Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri yazar Ali BAL ile buluştu.

Tokat’ta yediden yetmişe her yaşta ve meslekte insanın katılım sağladığı proje ile zaman zaman okur-yazar buluşmaları yapılıyor. Bu anlamda “Bal Dede’nin Torunları Yaprak ve Toprak” isimli çocuk öykülerinin yazarı Ali BAL Cumhuriyet İlkokulu 2.sınıf öğrencileri ile buluştu.

Sınıf ortamında gerçekleşen programa okul yöneticileri, sınıf öğretmeni, proje koordinatörü Keziban ÖZCAN ve yazar Ali BAL katıldı.

Çocukların  böyle bir programdan duydukları mutluluk karşısında yazar Ali BAL, kış ortasında çiçek bahçesine düşmüş gibiyim. Gerçekten çok güzel bir ortam. Henüz ikinci sınıfta olmalarına rağmen her öğrencimiz hem okuyor hem yazıyor. Çocuklar okudukları öyküleri birer birer gösteriyor. Kitap okumayı çok sevdiklerini söylüyorlar. Demek ki projemiz gerçek anlamda meyvesini vermiş durumda, dedi.

 “Yazar olmak ve güzel yazmak için neler yapmalıyız?” şeklinde yöneltilen soru üzerine yazar Bal, yazmak için ilk şart okumak lazım. Sonrasında araştırmak yapmak, bilgi sahibi olmak, gözlem yapmak ve hayal kurmak gerekir, dedi.  Karşılıklı soru-cevap halinde süren söyleşide öğrenciler, iyilik konulu masal yazma çalışması da yaptılar.

Yazar Ali BAL, öğrencilere günlük tutmaları yönünde tavsiyede bulundu ve örnek günlük yazdırdı. Söyleşi sonunda öğrenciler, programa dair duygularını yazdılar. Öğrencilerin çoğu ilk kez bir yazarla buluştuklarını, çok mutlu ve heyecanlı olduklarını ve bugünü asla unutmayacaklarını yazdılar.

Proje Koordinatörü Keziban ÖZCAN, okur-yazar buluşmalarıyla öğrencilerimizi okumaya ve yazmaya teşvik ediyoruz.  “Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz” Tokat’ta başladı ama ülke geneline örnek oldu. Her yerde ve her zaman kitap okunabilir. Biz, örnek okuma etkinlikleri de yapıyoruz. Kırda, okulda, evde her yerde kitap okumanın tadını ve güzelliğini aşılamaya gayret gösteriyoruz. Projemize desteğini esirgemeyen ve sürekli yanımızda bulunarak bizleri yüreklendiren Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI’ya teşekkür ediyoruz, dedi.

Samimi bir ortamda geçen program öğrencilerle toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

 

 

21-02-2018

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.