TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz Projesi Kapsamında Erbaa İlçemizde Etkinlikler Gerçekleştirildi

Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz Projesi Kapsamında Erbaa İlçemizde Etkinlikler Gerçekleştirildi

            İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulanmakta olan “Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz Projesi” il genelindeki uygulamalarını her geçen gün arttırmakta. Erbaa ilçemizde birleştirilmiş sınıf öğretmenleri ile ve Coşkun Önder Anadolu Lisesi öğrenci okuma grubu ile kitap değerlendirmeleri gerçekleştirildi. Birleştirilmiş sınıf öğretmenleri Erbaa Halk Eğitim Merkezinde bulunan nezih kütüphanede “Toprak Uyanırsa” isimli kitabı enine boyuna konuştular. Kitabı okuyan öğretmenlerimizin genel görüşü bütün eğitim fakültelerinde bu kitabın okutulması aynı zamanda bütün öğretmen adaylarının ve öğretmenlerin de bu kitaptan faydalanması gerektiği yönünde oldu.

    Coşkun Önder Anadolu Lisesi öğrenci okuma grubu da öğretmenleri Mehmet AKBULUT’un İstanbul Benim Olacak isimli kitabını değerlendirdiler. Öğrencilerimiz inanmak en güzel başlangıçtır deyip kitap değerlendirmelerine devam edeceklerini söylediler.

 

      Öğretmenlerimiz,   uygulanmakta olan “Okullu Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz” projesinin de il genelinde yayılmasının ardından ülke geneline de yayılarak ulusal bir proje olması gerektiğine inandıklarını belirttiler.

24-04-201724-04-201724-04-201724-04-2017

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.