TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz Projesi Kapsamında Kadınlar Günü Temalı Okur Yazar Buluşmaları

Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz Projesi Kapsamında Kadınlar Günü Temalı Okur Yazar Buluşmaları

Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz projesi  bu hafta "8 Mart Dünya  Kadınlar Günü" teması ile  "Okur Yazar Buluşmaları"nda Kırkkızlar kitabının yazarı Ayla BAĞ´ı ve hayat öyküsü ile öğrencilerimize örnek olacak kadınlarımızı ağırladı.

             Zübeyde Hanım MTAL ´deki program Valimiz Sayın Dr. Ömer TORAMAN’ın eşi  Neşe TORAMAN, Belediye Başkanımız Av. Eyüp EROĞLU’nun  eşi Hatice EROĞLU, İl Jandarma Komutanı Hidayet ARIKAN’ın eşi Gülşen ARIKAN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI’nın eşi Canan YAZICI’nın yanı sıra  kurum,  kuruluş temsilcileri ve diğer davetlilerin katılımıyla gerçekleştirildi. Programda konuşmacı olan  öğretim görevlisi Nuran Tuncer " Benim de herkes gibi bir hikâyem var.Ben de bir Kız Meslek Lisesi  mezunuyum. Kendi isteklerim doğrultusunda bir üniversiteye gidemedim ancak yapabileceklerime odaklandım. Yaşadığım olumsuzlukları  arkadaşlarıma ve kitaplarima sarılarak atlattım. Kendiniz için muhakkak yapabileceğiniz şeyler vardır. Şikayet etmekten öte bir şeyler yapmak lazım. Hayalinizi hedefiniz yaparsanız ona ulaşırsınız." dedi.

 Z Kütüphanede Evliya Çelebi MTAL öğrencilerine dönük programa katılan girişimci Leyla  Doğan da  yazarı Ayla Bağ, "Hayali olmayanın geleceği olmaz" diyerek  hayatları ve hayata bakışlarıyla yol gösterici oldular.

            Programların  genelinde başarının sırrının  çok çalışmak ve işini severek yapmak olduğu  vurgulandı. Gökyüzü misali nereye gitsem çocukluğum benimle birlikte diyerek insanın ana vatanı olan çocukluğun çok önemli olduğu vurgulandı.

            Hayallerimiz,  hedefleriniz olsun be bu doğrultuda kendinizi besleyin diyen Ayla Bağ, kendi yaşantısından ve Öğretim Görevlisi Nuran Tuncer´ in hayatından   örneklerleden hareketle katılımcılarla sohbet etti.Birbirimizin değerini bilmenin, okumanın ufkumuzu açtığının ve aydın insanın birleştirici olduğunun önemini vurguladı.

 

            Programlar katılımcıların büyük beğenisini topladı. Programlar toplu fotoğraf çekimleri ile bitti.

 

12-03-201812-03-201812-03-2018

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.