TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz Projesi Kapsamında Niksar İlçemizde Etkinliklerimiz Gerçekleştirildi

 Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz Projesi Kapsamında  Niksar İlçemizde Etkinliklerimiz Gerçekleştirildi

            Müdürlüğümüzce il genelinde yürütülen Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz Projesi kapsamında gerçekleştirilen faaliyetler il merkezi ve ilçelerimizde artarak devam etmekte.

            Niksar Yağıbasan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Niksar Aysel Nadide Başar Yatılı İlköğretim Bölge Okulu, Niksar Anadolu İmam Hatip Lisesi ögrenci okuma grupları ile velileri ve Kırkkızlar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen okuma grupları ve aday öğretmenler ile Niksar Yağıbasan Medresesinde tarihi doku eşliğinde  ayrı ayrı odalarda kitap değerlendirmesi etkinliği gerçekleştirildi.

 

            Ardından okuma etkinliğine katılan öğretmen ve öğrencileri gruplarımız kitaplarını tanıttıktan sonra, kitaplarını  birbirleriyle değiştirdiler. 1157-1158 yılları arasında yaptırılan Niksar Yagibasan Medresesi Anadolu´daki ilk tıp Medresesi ve ilk Anadolu Medresesi olması açısından, katılımcılar kitapla değerlendirmeleri ile okuma iştahlarının  arttığını ve özellikle okullarında hızla okuma aşkının yayıldığını belirttiler. Aynı zamanda Niksar Yağıbasan Medresesinde kitap değerlendirmesinin kendilerinin ve öğrencilerinin belleğinde her zaman kalacağını ve okumaya dair farkındalık yarattığını söylediler. Niksar ilçemizde de okuma grupları verimli şekilde devam etmekte.

 

14-04-201714-04-201714-04-201714-04-2017

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.