TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz Projesi Kapsamında Okur-Yazar Buluşması Gerçekleştirildi

Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz Projesi Kapsamında Okur-Yazar Buluşması Gerçekleştirildi

      İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce il genelinde  yürütülmekte  olan  "Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz" Projesi kapsamında   "Kandiller Yanarken" isimli kitabının  yazarları ile öğrencilerimiz Gaziosmanpaşa Lisesi Konferans Salonunda  buluştu. 

       Çocuklara okuma alışkanlığı kazandıran ve yaşam boyu iyi bir okur olmaları için onları cesaretlendirmek ve geliştirmek için sürekli olarak yeni ve yaratıcı yollar arayanlar öğretmenlerdir. İlimiz genelinde görev yapan öğretmenlerimizin kaleminden oluşan "Kandiller Yanarken " isimli kitabın tanıtım programı saygı duruşu ve İstiklâl Marşımızın okunması ile  başlandı.Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz projesine ait bilgilendirme ve kamu spotunun izlenmesi ile devam etti. Ardından öğretmenlerimizin eserlerini   bir araya getirip kitaplaşmasını   sağlayan Ali BAL öğretmenimiz kitabın ortaya çıkış hikayesini paylaştı.Mehmet AKBULUT ve Mustafa UÇURUM öğretmenlerimiz de  okuma ve yazmaya dair konuşmalar yaptılar. 

            Ardından Almus, Artova, Erbaa, Niksar, Pazar, Turhal, Zile ve  il merkezimizdeki okuma gruplarımız yazar öğretmenlerimiz  Mehmet AKBULUT, Ali BAL, Mustafa UÇURUM,   Abdulkadir TÜRK, Ahmet TÜRKÖZ, Bahattin GÜNERLİ, Burak TUTKUN, Durmuş SEZGİN, Faruk KAYALAR, Fatma AĞDUMAN HARUNOĞULLARI, Halil YILDIZ, Mehmet Emin KOÇ, Mehmet ÇOŞKUN, Murat AKSOY, Nihat TEKİNER, Osman BAŞBEKLEYEN, Ömer GEZER, Özlem YÜCE, Ruhi EROĞLU, Sezai ÖĞREDEN, Şaban TALAY  ve Ülkünur POLAT’a sorularını yönelttiler.

            ÖĞRETMENLER YALNIZ RUHLARIN SAHİBİDİR

 

            Programın sonunda konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Levent YAZICI  " İlimiz genelinde 3 yıldır uygulanan Okullu Okulsuz Okuyoruz projesi Tokat´ in kendisinin geliştirdiği isminin de uygulamalarıyla desteklendiği bir çalışmadır.Bu sene yazı boyutu da eklendi.Ve Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz sizlerin de sahip çıkması, değer vermesi ve inanması ile birlikte farklı bir anlam kazandı. Çalışmalarda  Maarif Davasında da olduğu gibi "Öğretmenler yalnız ruhların sahibidir." anlayışına inandık. Ama sadece yalnız ruhların değil, yarınlara dönük okuyan yazan bir neslin sahibi ve yol göstericisi olacağız. Bu yüzden biz öğretmenlerin üzerine bu konuda  çok şey düşüyor.Aslında bu projenin temelinde de bu düşünceler var. Yarınlar eğer daha güzel olacaksa toplum daha nitelikli ve daha aydın olacaksa bunda da öğretmenlerin rolü olacaktır. Kitabın önemli bir boyutunda 15 Temmuz ile ilgili vurgular, yaşantılar ve umutlar ile geleceğe dönük temenniler var.Yarınlarda bir daha 15 Temmuz gibi olayların yaşanmaması için de öğretmenlerimize büyük ve önemli roller düşmektedir.Bu noktadan hareketle Tokat´ta öğrencilerimizin ve bütün toplumun okuyan yazan, yarınlara dönük düşüncelerini ifade eden bir toplum olacaksak bunda inşallah bu projenin ve projeye gönül veren inanan öğretmenlerimizin de çok büyük katkısı olacaktır. Ben bu yönüyle projenin içerisinde veya onun dışında kitapla ilgilenen okuyan yazan ve öğrencilerini, velilerini okuma yazma faaliyetlerine katan bütün meslektaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Kendilerini destekleme noktasında üzerimize düşeni İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve şahsım olarak yapmaya her an hazır olduğumu belirtmek istiyorum ve hepinize tekrar çok teşekkür ediyorum. "dedi.Program katılımcıların toplu fotoğraf çektirmesi ile sonlandırıldı.

 

11-05-201711-05-201711-05-201711-05-2017

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.