TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz Projesi Kapsamında "Okur Yazar Buluşmaları" Devam Ediyor.

Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz Projesi Kapsamında "Okur Yazar Buluşmaları" Devam Ediyor.

          Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz projesi "Okur Yazar Buluşmaları"nın bugünkü misafirleri İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Levent YAZICI, İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz, İl Milli Müdürlüğü Yöneticilerimiz ve  Prof.Dr. Ertuğrul YAMAN´dı.

          Yazar, değerler eğitimine genel bir giriş yaptıktan sonra ailede değerler eğitimi ve okulda değerler eğitimi üzerinde durdu.Ailenin bir eğitim kurumu olarak planlanması ve ailelerin önceliklerini belirlemeleri gerektiğini belirtti. "Davranışlar anne ve babadan alınmalı okulda geliştirilmelidir.Anne baba ve eğitimciler olarak öğretmeyi değil öğrenmeyi esas almalıyız.Davranışlarımız çocuklarımıza ve öğrencilerimize yansıyacaktır." dedi. Okuma kültürü üzerinde de duran yazar değerlerin çocuklara oyun eğlence, sanat ve sporla benimsetilebileceğini ve değerler eğitiminin amacının kişilik ve karakter eğitimi olduğunu söyledi. Prof.Dr. Ertuğrul YAMAN  verimli geçen söyleşisini katılımcılara teşekkür edip  gönül dilinin öne çıkarılması gerektiğini belirterek bitirdi. Ardından katılımcılara İdealist Öğretmen kitabını hediye etti. Program imza ve fotoğraf çekimi ile son buldu.

 

 23-05-201723-05-2017

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.