TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz projesi "Okur-Yazarlık Atölyesi"nin Z Kütüphanedeki Çalışmasını İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI Ziyaret Etti.

Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz projesi "Okur-Yazarlık Atölyesi"nin Z Kütüphanedeki Çalışmasını İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI Ziyaret Etti.

15 Temmuz Anadolu Lisesi "Okur-Yazarlık Atölyesi" öğrencileri ile bir araya gelen Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI: “Yazmak topluma birikim bırakmak için oldukça hayatidir. Tarihsel bir birikimi ancak yazı sayesinde yapabiliriz. Bu yüzden yazmak gerek. Yazabilmek için ise mutlaka okumak gereklidir. Bu okuma ve sonrasında gelişecek olan yazma faaliyetleri sırasında günlük tutmak ise oldukça önemlidir. Yazmak bir dolma süreci gibi düşünüldüğünde bu okumalarımız arttıkça artık yazma gereksinimimiz de yazma becerimiz de dolan bir kabın boşalması gibi doğal bir süreç olarak gelişecektir. Okur- Yazarlık atölyelerimizin faaliyetlerini de bu doğrultuda çok önemsiyor ve Müdürlüğümüz olarak daima destekliyoruz.” dedi.

15 Temmuz "Okur-Yazarlık Atölyesi" nin bugünkü bir diğer konuğu da şair/yazar Mahmut HASGÜL´ dü.

Şairliğe ve yazarlığa adım atma süreçlerini ve bu süreçlerde yaşadığı deneyimleri paylaşan Mahmut HASGÜL atölye öğrencileri tarafından ilgi ile dinlendi.

Yazarlık yolculuğunda sebat etmenin önemine vurgu yapan şair: “Sabreden insan edilgen insandır. Bu sabrı gösterip sebat ile devam edildiğinde insan etken olur ve işte o zaman kendi hikâyesini gerçekleştirme noktasında doğru tavrı sergilemiş olur. Bu durum hayatın her alanında olduğu gibi yazarlıkta da böyledir.” dedi. 12 Mart tarihinde gerçekleşmiş olan söyleşide günün anlam ve önemi ile ilgili HASGÜL: “Mehmet Akif hayatı boyunca çok kısıtlayıcı bir sebep yok ise ezanları sürekli ayakta ve saygıyla dinlerdi. Allah Akif’e öyle anlamlı bir şey nasip etti ki; onun kaleme aldığı İstiklal Marşımız söylenirken bir tek kişi değil bütün bir Türk Milleti ayağa kalkar ve saygıyla İstiklal marşını dinler.” dedi.

 

Keyifli ve verimli bir şekilde tamamlanan söyleşi okur-yazarlık atölyesi öğrencilerine kendi ifadeleriyle okuma serüvenlerini taçlandıracakları yazarlık süreçlerini desteklemek adına olumlu katkılar sunduğu belirtildi.

 

14-03-201814-03-201814-03-2018

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.