TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Okullu Okulsuz Okuyoruz”

“Okullu Okulsuz Okuyoruz”

       Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan ve yürütülmekte olan “Okullu, Okulsuz Okuyoruz “ Projesi; 2012-2013 Eğitim Öğretim yılında hayata geçirilmiş farklı okuma etkinlikleri ve pilot okullarımızda uygulanan eylem planlarıyla kamuoyunda okuma farkındalığı oluşturmuş bir projedir.

       2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında da devam etmekte olan proje kapsamında yine farklı etkinlikler planlanmaktadır. Bu etkinliklerden biri de her hafta bir okulda planlanan, veli ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleşecek akşam okuma etkinlikleridir. Okulun bulunduğu çevrenin ve sosyo-ekonomik yapısının gelişime açık olması, okulun bünyesinde zenginleştirilmiş kütüphanenin yer alması gibi önemli gerekçeler ile söz konusu etkinlik, projenin pilot okulu seçilerek başlatıldığı 100. Yıl Zeki Sıtkı Lütfü Akbay İlk-Ortaokulu´nda gerçekleşti.

      06 Mart 2015 tarihinde saat 18.00’de, 100. Yıl Zeki Sıtkı Lütfü Akbay İlk-Ortaokulunda gerçekleştirilen Akşam Okuma Etkinliğine Belediye Başkanımız  Av. Eyüp EROĞLU, İl Milli Eğitim Müdürümüz  Levent YAZICI, Maarif Müfettişleri  Başkanı  Halis NURAL, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı  Abdullah GÜRBÜZ;  İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

      Belediye Başkanımız  Av. Eyüp EROĞLU, kitap okumaya gelen öğrenciler ve öğrenci ailelerine, bu anlamlı projeye sahip çıktıkları ve destek oldukları için teşekkür etti. Konuşmaların ardından başarılı öğrencilere Tokat Belediyesi tarafından hazırlanan hediyeler verildi. Faaliyet okuma etkinliğiyle son buldu.

 

.....

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.