TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okulsporları Değerlendirme ve Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleşti

Okulsporları Değerlendirme ve Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleşti

 Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılı Okulsporları faaliyetlerini değerlendirme toplantısı yapıldı.


Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı, Spor Şube Müdürü Oktay Düzen, Gençlik Merkezi Müdürü Kazım Elmas, İlçe Gençlik Merkezi Müdürü Erol Öktem, Mehmet Akif Ersoy Görme Engelliler Okulu Müdürü Abdurrahman İlhan, Okulsporları İl Temsilcisi Volkan Vural, Spor Servis Şefi Abdülkadir Nakaç, ve beden eğitimi öğretmenlerinin katılımları Mehmet Akif Ersoy Görme Engelliler Okulu toplantı salonunda;

2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılı Okul Spor faaliyetlerini değerlendirmek, 2015-2016 Okulsporları faaliyetlerini planlamak ve Okul Sporları Bilgi Yönetim Sistemiyle ilgili bilgilendirmelerin yapıldığı toplantı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasına müteakiben Açılış konuşmaları ile devam etti.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar;
 
Hep birlikte insanla uğraşıyoruz. Özellikle siz öğretmenlerimiz en hareketli dönemini yaşayan ve sonsuz enerji ile dolu olan gençlerimizle birliktesiniz. Öğrencilerimizin boş zamanlarını faydalı bir şekilde geçirecek, enerjilerini olumlu yönde kullanacak, stresini giderecek, kötü alışkanlıklardan korunup bilgi, beceri ve yeteneklerini artıracak en önemli etkinliklerin başında okul içi ve okul dışında katılabilecekleri sportif faaliyetler gelmektedir. Sportif etkinlikle bireylerin kendi yetenekleri çerçevesinde düzenli çalışmayı, üstün yeteneği, estetiği, yarışmayı gerektiren bir uygulama olduğundan öğrencinin kişilik görüntüsünü ve uyumunu olumlu yönde etkilemektedir. Öğrencinin spor alanında kazanmış olduğu bilgi, beceri ve yetenekler onun boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirerek, kötü alışkanlıklardan korunmasını sağlar. Kendine özgüven duygusunu geliştirir. Okul sporlarındaki temel hedef öğrencilerimize temel spor bilgilerinin verilmesinin yanında üstün yetenekli sporcularının tesbit edilip yönlendirilmesi, sporun tabana yayılmasıyla geliştirilmesidir.

2014– 2015 Eğitim Öğretim yılı Okulsporlarında 20 branşta 5054 Erkek, 2652 Bayan olmak üzere 7706 öğrenci katılım sağlamışlardır. 

Gerçekleştirilen müsabakalarda siz değerli beden eğitimi öğretmenlerimizin emeği çok büyük, hep birlikte bu sayıyı daha üst seviyelere çıkararak, daha fazla gencimizi sporla buluştururuz.

Gençlik ve Spor Bakanlığımız Ülkemizdeki gençlerimizin daha nezih ortamlarda sportif etkinliklerde bulunmaları için Spor tesisleri yapımına hız vermiş ve bu yatırımlardan İlimizde büyük ölçüde pay almıştır.

Bu doğrultuda spor salonu olmayan İlçemiz kalmayacak ve geleceğimizin teminatı gençlerimizi toprak ve beton zeminli sahalardan kurtarmak için Turhal, Zile, Sulusaray, Pazar ve Artova İlçelerimizde sentetik sahalarımızın yapımı tamamlanarak hizmete açılmış, Almus ilçemizde ihalesi gerçekleştirilerek temeli atılan sentetik sahamız ile Sulusaray ilçemizde yapımı devam eden spor salonumuz en kısa sürede yapımı tamamlanarak gençliğimizin hizmetinde olacaklardır. 

Hedefimiz, geleceğin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi madde bağımlılığı ve zararlı alışkanlıklardan uzak tutarak sportif faaliyetler içerisinde olmalarını sağlayarak sağlıklı ve huzurlu bir geleceğe sahip olmaları için çalışmalarımıza özverili bir şekilde devam edeceğiz.

İl Müdürümüz konuşmasının devamında 2014-2015 Yılı Okulsporların da vermiş oldukları desteklerden dolayı tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyor,2015-2016 eğitim yılı Okul Sporları faaliyetlerinde desteklerinizi bekliyor başarılar diliyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı ise konuşmasında;

 İlimizde okulsporları faaliyetlerinin gelişmesine ve öğrencilerimizin en iyi şartlarda eğitimlerini sürdürürken sportif faaliyetlerini de yapmaları hususunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile birlikte sistemli bir şekilde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Bu doğrultuda okullarımız ve çalışma arkadaşlarımızla birlikte yapılacak olan faaliyetlerde özverili bir şekilde çalışacaklarını, çocuklarımızı ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutarak spora kazandırmak için gerekli tedbirleri alacaklarını bildirdi.

Spor Servis Şefi Abdülkadir Nakaç tarafından yapılan "Okulsporları Yönetim Bilgi Sisteminde yapılan değişiklikler ile 2014-2015 Eğitim yılı Okulsporları değerlendirmelerini" içeren sunum ile devam eden toplantı da Soru –Cevap bölümünde Okulsporları Faaliyetlerinde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileriyle ilgili fikir alışverişlerinde bulunularak toplantı sona ermiştir.   

 

mmmmmmmmmm

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.