TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okumadığımız Gün karanlıktayız!

Müdürlüğümüz bünyesinde yürütülmekte olan  “Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz” projesi kapsamında gerçekleştirilen okur-yazar buluşmalarına  Tokatlı şair ve yazarlar ile devam ediyoruz.
Okumadığımız Gün karanlıktayız!

Müdürlüğümüz bünyesinde yürütülmekte olan  “Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz” projesi kapsamında gerçekleştirilen okur-yazar buluşmalarına  Tokatlı şair ve yazarlar ile devam ediyoruz.

            Almus barajı mesire alanında Almus Cumhuriyet Yatılı Bölge Ortaokulu, Almus Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri, öğretmen ve idarecileri  okudukları kitabın yazarı eğitimci şair ve yazar Mustafa UÇURUM  ile kırda buluştular. Mustafa UÇURUM öğrencilerimiz ile okuma ve yazmaya dair sohbet etti. Almus Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri şairin kitabından ezberledikleri şiirleri okudular ve özellikle öğrencilerimiz yazarın “Kalbime Takılan Uçurtma” isimli eserine dair sorular sordular.

            Keyifli ve verimli geçen söyleşi katılımcıların kitaplarının imzalanması ile son buldu. Mustafa UÇURUM öğleden sonra da Almus Atatürk İlkokulu öğrencileri ile buluştu. Programa Maarif Müfettişleri Kurulu Başkanı  Halis NURAL ve İlçe Milli Eğitim Müdürü  Nuri YILDIZ da katıldı. Yazar, burada da okuma ve yazma üzerine konuştu.

            Mustafa UÇURUM söyleşisinde şunları söyledi; Tokat olarak ‘Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz” adlı bir proje gerçekleştiriyoruz. Görüyorsunuz ki önce okuyoruz sonra yazıyoruz. İyi bir yazar olmanın yolu iyi bir okur olmaktan geçer. İyi kitaplar okuyarak ve kendimizi geliştirerek kaleme daha sıkı sarılabiliriz.

            Mesela günlük tutmak yazmak için en iyi başlangıçlardan biridir. Bu yaşlarda başlayacağınız günlük tutma alışkanlığı sizin gelişiminiz için çok etkili olacaktır. Her gün yazacağınız birkaç cümle sizi kalem ve kağıt ile dost yapacaktır.

            Okumak, gelişmek için en sağlam adımdır. Okuyun ama hep okuyun. Dolup taşmak için okuyun.

 

            Mustafa UÇURUM daha sonra öğrencilerin isteği ile şiir okuyup öğrencilerimizin yazarlık ve Çocuklar Çocukluğunu Bilsin kitabına dair sorularını yanıtladı. Ardından katılımcılar hep beraber Çocuklar Çocukluğunu Bilsin isimli şiiri Mustafa UÇURUM ile Okudu. Programın sonunda Maarif Müfettişleri Kurulu Başkanı  Halis NURAL yazara ve programda emeği geçenlere teşekkür etti. Program katılımcıların kitap imzalatması ile son buldu.

 

30-05-201730-05-201730-05-201730-05-2017

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.