TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Olgunlaşma Enstitüsü Tanıtım Toplantısı Düzenlendi

Olgunlaşma Enstitüsü Tanıtım Toplantısı Düzenlendi

Tokat Olgunlaşma Enstitüsü tarafından, kurumun kuruluş amacını ve çalışma alanlarını tanıtmak üzere,  kahvaltı ve söyleşi programı gerçekleştirildi. Programa Hayat Boyu Öğrenme Birimi Şube Müdürümüz Şinasi PERÇİN ve ilimiz basın mensupları katıldılar

            Programın ilk bölümünde Enstitü Müdürü  Filiz VANLIOĞLU El Sanatlarımızı çağdaş tasarımlarla gelenekten geleceğe taşıyan ve kültürel değerlerimizle yeni kuşaklar arasında köprüler kuran bir enstitü olmak vizyonu ile yola çıktıklarını ifade ederek kurumun  faaliyetleri ve çalışma alanları hakkında katılımcı grubu bilgilendirdi. 

         Programın ikinci bölümünde,  Enstitü Atölyesinde "Elvan Söyleşiler" Programının birincisi gerçekleştirildi. Yazma Ustası Kadir ÖZDEMİR ve  Araştırmacı Yazar Sırrı DEMİRCİ´nin katıldığı söyleşide, Elvan Yazmaların öz diyarının Tokat olduğu, yazmacılığın  bu topraklarda kök saldığı ve Enstitümüzün özverili çalışmaları ile birlikte yeniden bu topraklarda filizleneceği vurgusu yapıldı.

 

       Atölye çalışmalarının basın mensupları tarafından ilgiyle izlendiği program yapılan röportajlar ile tamamlandı.

 

05-04-201805-04-201805-04-2018

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.