TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Olgunlaşma Enstitüsünden Sergi ve Workshop Çalışması

Olgunlaşma Enstitüsünden Sergi ve Workshop Çalışması

El sanatlarımızı çağdaş tasarımlarla gelenekten geleceğe taşıyan ve kültürel değerlerimizle yeni kuşaklar arasında köprüler kuran bir enstitü olmak vizyonu ile kurulan ve çalışmalarını sürdüren Tokat Olgunlaşma Enstitüsü; Novada AVM´de 2 gün süre ile sergi ve workshop çalışmaları yaptı. 

         Geleneksel El Sanatları Giyim, Dericilik, Tahta Baskı ve Dokuma alanlarında yapılan atölyeler ziyaretçiler tarafından ilgiyle takip edildi.

            Enstitü Müdürü Filiz Vanlıoğlu, özellikle Yazmacılık ve Yazma Desenleri teması doğrultusunda çalışmalar yürüttüklerini, bu çalışmalarda desen arşivi ve kataloğu çıkartılarak bu değerlerin, başta Tokat olmak üzere tüm Türkiye’ye kazandırılması için gayret gösterdiklerini; Giyim ve el sanatları alanlarında da araştırmalarının devam etmekte olduğunu ifade ederek, "Ayrıca enstitümüzde bez dokuma, davul derisi, araştırma ve çalışmaları da yapılmaktadır. dedi.

 

Novada AWM´deki atölye çalışmalarının da enstitü faaliyetlerinin tanıtımı için anlamlı bir etkinlik olduğunu söyleyerek katılımın yoğunluğundan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

 

10-04-201810-04-201810-04-2018

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.