TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Organ Bağışına Genç Bakış” Projesi İşbirliği Protokolü Düzenlenen Törenle İmzalandı

“Organ Bağışına Genç Bakış”  Projesi İşbirliği Protokolü Düzenlenen Törenle İmzalandı

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Tokat Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği işbirliğiyle yürütülecek olan “Organ Bağışına Genç Bakış” projesi işbirliği protokolü imzalandı. Törene İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, Tokat Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Mehmet ERŞAN, kurum yetkilileri, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

Tören Tokat Devlet Hastanesi Organ Nakli Koordinatörü Cengizhan TURGUT’un “Organ Bağışı” başlıklı sunumuyla başladı. Sonrasında Proje koordinatörleri  Mehmet Akif EROĞLU ve Uzman Mete KOYUNCU’nun “Organ Bağışına Genç Bakış” başlıklı sunumu ile devam etti.

 

Proje ile Şubat-Haziran ayları içerisinde Okul idarecileri, okul aile birlikleri ve öğretmenlere yönelik bilgilendirme toplantıları yapılması, pilot okullarda öğrencilere yönelik eğitim ve etkinlikler düzenlenmesi, projede belirlenen sınıflara yönelik ödüllü resim, slogan ve kısa öykü yarışmaları düzenlenmesi, fen liseleri arasında ödüllü kısa film yarışması yapılması, öğrencilerle ilgili bölüm ve hastanelere yönelik ziyaretler yapılması, iyi örnek olarak organ bağışı yapan kişilerin aileleri ile öğrenci ve velilerin buluşturulması, belirlenen açık alanlarda ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün organizasyonlarında stand açılması, proje sonunda konunun uzmanlarının davet edileceği geniş katılımlı bir panel düzenlenmesi ve proje görsellerinin il genelinde billboardlarla sergilenerek organ bağışına ilginin arttırılması amaçlanmaktadır.

 

18-02-201618-02-201618-02-201618-02-201618-02-201618-02-201618-02-201618-02-2016

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.