TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Otizm Farkındalık Etkinliği Düzenlendi

Otizm Farkındalık Etkinliği Düzenlendi

             75. Yıl Zübeyde Hanım Anaokulu tarafından düzenlenen ‘Otizm Farkındalık Günü’ etkinliği Zübeyde Hanım Anaokulu´nda düzenlendi. 

            Etkinliğe İl Jandarma Komutanı J. Albay Hidayet ARIKAN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat AĞAR, okul idarecileri öğretmenler ve öğrenciler katıldılar. Düzenlenen etkinlikte, otizmli öğrenci velilerine eğitime vermiş oldukları destekten ötürü İl Jandarma Komutanı J. Albay Hidayet ARIKAN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI teşekkür belgelerini takdim ettim ettiler.

            Etkinlikte 75. Yıl Zübeyde Hanım Anaokulu´nun minik öğrencileri Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan gösterilere eşlik ettiler. Farkındalık oluşturmak için  üzerlerine beyaz tişört giyen minik öğrencilerimiz, üzerlerinde hayvan resimleri bulunan rengarenk yüzlerce  balonu gökyüzüne uçurdular.

             Gerçekleştirilen ‘Otizm Farkındalık Günü’ ile  ilgili bir açıklama 75. Yıl Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü Alev ÖZDİLEK   ‘Bugün otizm farkındalık günü sebebiyle biraraya geldik. Fakat günü kutlamak için değil; otizm ve otizmli bireyler hususunda farkındalık oluşturmak için etkinliliğimizi gerçekleştirdik.  Bunun için tek bir gün elbette yeterli değil. Bizler sorumlu ve bilinçli insanlar olarak bu en özel ve güzel bireylerin her zaman farkında olup onlara hakettikleri şekilde davrandığımız müddetçe, geri kalan 364 günü de onlar için özel kılabiliriz. Unutmayalım ki; yeryüzündeki bütün varlıkları güzelleştiren yegane olgu ´sevgi´dir. Sevgi varsa bütün engeller ortadan kalkar. Unutulmamalıdır ki tek engel sevgisizliktir. Otizme dikkat çekmek için "Otizmi fark et; yaşamı paylaş." sloganıyla yola çıktık. Farkındalık broşürleri, el baskısı, ´Fark et´ afişleri oluşturarak otizmli çocuklarımız ve ailelerinin yanında olmak istedik. Okul olarak böyle bir etkinlik hazırladık. Umarız ki bu ve bunun gibi etkinlikler yaygın hale getirilerek otizmli bireylere gereken değer verilmiş olur.       

 

04-04-201704-04-201704-04-201704-04-201704-04-201704-04-2017

                

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.