TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Otizmli Öğrenci Velileri İle Buluşma Toplantısı ve Otizm Konulu Seminer Düzenlendi

Otizmli Öğrenci Velileri İle Buluşma Toplantısı ve Otizm Konulu Seminer  Düzenlendi

 

     

                 İl Milli Müdürümüz Levent YAZICI 15.04.2015 Çarşamba günü saat 10:00’da öğretmenevi  Selemen toplantı salonunda “BİR YÜREK BİN YÜREK” adlı projesi tanıtım programına katıldı. Proje kapsamında İl Milli Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI Özel Eğitim Uygulama Merkezine devam eden 10 otizmli öğrenci velisine, öğrencilerin evde eğitimlerine devam edebilmesi amacıyla tablet bilgisayar hediye etmiştir.

              Proje  Özel Eğitim Uygulama Merkezi okul müdürü Tuncay ARSLAN ve  görsel sanatlar öğretmeni Deniz PAKTAŞ koordinatörlüğünde, Atlı Karıncalar rehabilitasyon merkezi sahibi Serap ŞİMŞEK ve Otizmli Bireyleri Destekleme Derneği başkanı N.Mustafa UYANIK’ ın katkıları ile gerçekleşmiştir.

                 Tohum Otizm Vakfı desteği ile Eğitim Uygulama Merkezi tarafından yürütülen “BİR YÜREK BİN YÜREK” Projesi teknolojik gelişmelerin otizmli bireylerin gelişmesinde nasıl kullanıldığı ve Türkiye’de kullanılabilecek uygulamaların neler olabileceği sorusundan yola çıkılarak hazırlanmıştır.

              Gün içerisinde yapılan bir diğer etkinlik ise saat 14:00 de öğretmenevi Selemen toplantı salonunda il  Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdullah GÜRBÜZ ‘ünde katıldığı Otizm , problemli davranışlar ve çözümleri adlı seminerdi.

Otizmli bireylerin eğitiminde Türkiye’de başarı grafiğini devamlı yukarı çıkaran Tohum Otizm Vakfın’ dan okul koordinatörü uzman özel eğitimci Gökan İNCE seminerde Tokat’taki tüm otizmli öğrenci velileri ile gözlenen problem davranışlar ve baş etme yöntemleri üzerine bilgilendirme semineri verdi.

 

 

 

oooooooooooooooooooo

 

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.