TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Oyun Terapistliği Eğitimi Tamamlandı

Oyun Terapistliği Eğitimi Tamamlandı

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı 2017 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen, İPED Uluslararası Proje ve Eğitim Direktörlüğü  tarafından verilen Oyun Terapistliği Eğitimi  75.Yıl Zübeyde Hanım Anaokulu’nda Sertifika Töreniyle tamamlanmıştır.

İlimiz merkezinde görevli  okul öncesi ve özel eğitim öğretmenlerimize yönelik Oyun Terapisi Eğitimi, 26/27 Kasım 2017 Cumartesi ve Pazar günü saat 10:00 ile18:00 arasında 75.Yıl Zübeyde Hanım Anaokulu’nda Oyun Terapistleri Beyhan OKUR, Evrim Alkış DEMİREL ve 15 kursiyer eşliğinde Süpervizyon ile gerçekleştirilmiştir.

            Sertifika Törenine katılan İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI konuşmalarında; “75.Yıl Zübeyde Hanım Anaokulu’ nun  yürüttüğü Oyun Terapisi Eğitimi  sayesinde ilimizde 15 okulöncesi ve özel eğitim öğretmeni bu alanda eğitim almıştır. 2017 teknik destek programı çerçevesinde hazırlanan bu proje ile; Oyun Terapisi Eğitimi  almış olan öğretmenlerimizin alanda kendilerini gerçekleştirmelerine imkan sunularak bu alandaki yeniliklerin ve gelişmelerin gerektirdiği bilgi, beceri ve davranışlar kazandırılmış olacak ve eğitim sisteminin geliştirilmesine destek olunacaktır.Oyunun çocukta en iyi iletişim aracı olduğunu ve bu eğitimle profesyonel bir bakış açısı geliştirmeye katkı sağladığını dile getirdi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI katılan tüm öğretmenlere katılımlarından dolayı teşekkür etti ve Oyun Terapistleri  Beyhan OKUR ve Evrim Alkış DEMİREL’e hediyelerini takdim ederek töreni sonlandırdı.

 

 27-11-201727-11-2017

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.