TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

PLEVNE KAHRAMANI GAZİ OSMAN PAŞA VEFATININ 121'İNCİ YILINDA DÜZENLENEN PROGRAM İLE ANILDI

Gaziosmanpaşa Plevne Anma Evi'nde yapılan program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'mızın okunmasıyla başladı.
PLEVNE KAHRAMANI GAZİ OSMAN PAŞA VEFATININ 121'İNCİ YILINDA DÜZENLENEN PROGRAM İLE ANILDI

Anma programına Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı, Milletvekilleri Sayın Av. Yusuf Beyazıt ve Av. Mustafa Arslan, Belediye Başkanımız Sayın Av. Eyüp Eroğlu, İl Emniyet Müdürü Sayın Göksel Topaloğlu, Garnizon Komutanı Sayın Piyade Albay Ayhan Ocak, TOGÜ Rektörü Sayın Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Baro Başkanı Sayın Melih Yardımcı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Abdullah Taştan katıldı.

Programda Milletvekilleri Sayın Av. Yusuf Beyazıt ve Av. Mustafa Arslan, Belediye Başkanımız Sayın Av. Eyüp Eroğlu günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yaptı.

Programda konuşan Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı, "Bugün burada sadece Gazi Osman Paşa'mızı anmak için değil, aynı zamanda bir ruhu anlamak için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Türklerin Anadolu'ya gelişinden itibaren yurt tutuşundan bugüne kadar Sultan Alparslan'dan başlamak kaydıyla Osman Gazi'den Fatih'ten Yavuz'dan, Kanuni'den, Abdulhamithan'dan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ten bugüne kadar memleketimizin memleket olmasına, Türk Milletinin millet olmasına kafasıyla, kalemiyle, kılıcıyla, emeğiyle hizmet eden bütün büyüklerimizi, atalarımızı rahmetle minnetle anıyorum. Aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. Bu isimler bu coğrafyayı bize bir güneş gibi bıraktılar." dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Gaziosmanpaşa Lisesi öğrencileri günün anlam ve önemini belirten şiirler okudu.

Programda ayrıca Kitap Tokat projesi kapsamında düzenlenen 'Plevne Marşı'nı Ezbere Söyleme' yarışması, 'Gözlerimden Gaziosmanpaşa' resim yarışması, 'Gaziosmanpaşa'ya Mektup' yarışması ve 'Plevne Savunmasında Yanındayım' konulu hikaye yazma yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimize ödülleri takdim edildi.

Gaziosmanpaşa'nın torunlarından Şerare Yağcıoğlu Kıvrak'a da kaleme aldığı Plevne'den Sakarya'ya Anılarla İki Cesur Yürek adlı kitap dolayısıyla teşekkür belgesi takdim edildi.

Anma programı, öğrencilerimizin yapmış olduğu resimlerden oluşan serginin gezilmesiyle sona erdi.

05-04-202105-04-202105-04-202105-04-202105-04-202105-04-202105-04-202105-04-202105-04-2021

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.