TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

PTT İLE KİTAPLAR EVLERDE

Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali, Z-Kütüphanede Kitap Tokat Projesi'nin 2020-2021 Eğitim-Öğretim Dönemi çalışmalarını inceledi. Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı, Kitap Tokat Projesi çalışmalarıyla ilgili Müdürümüz Sayın Murat Küçükali ve proje koordinatörlerinden bilgi aldı.
PTT İLE KİTAPLAR EVLERDE

Tokat Valiliği tarafından hayata geçirilen Kitap Tokat projesinin yeni eğitim öğretim dönemi çalışmaları ve PTT kargo ile adrese teslim kitap uygulaması Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı'ya anlatıldı.

Programda, kitaptokat.gov.tr adresinden öğrencilerimizin talep ettikleri ve Z-Kütüphanede hazırlanarak evlerine ulaşacak kitaplar, Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı tarafından PTT'ye teslim edildi.

Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı, pandemi sürecinde uzaktan eğitime destek olmak ve öğrencilerin kitap okumasına katkıda bulunmak amacıyla Kitap Tokat kapsamında öğrencilerin kitaptokat.gov.tr adresinden talep ettikleri kitapların adreslerine PTT aracılığıyla gönderildiğini belirtti.

Valimiz Dr. Ozan Balcı, proje ile ilgili yaptığı açıklamada; "Kütüphanemizde öğretmenlerimizin seçtiği çok güzel kitaplar var. Açılan internet sitemiz üzerinden öğrencilerimiz istedikleri kitapları talep ediyorlar. Burada arkadaşlarımız güzelce bunları paketliyorlar. Özellikle pandemi döneminde kitaba çok daha yoğun talep oldu. Kitaplar ilçe ilçe, ev ev çocuklarımıza ulaştırılıyor. Posta dağıtıcılarımızla beraber çocuklarımızın evlerine kitap ulaştırıyoruz. Özellikle bu pandemi sürecinde çocuklarımıza daha fazla destek olmak için bu uygulamayı yapıyoruz. Açılan internet sitesi üzerinden çocuklar istedikleri kitapları belirtiyor, kitaplar PTT aracılığı ile kendilerine ulaştırılıyor. Ayrıca yine internet üzerinden öğrenciler, okudukları kitaplarla ilgili yorum ve bilgi paylaşabiliyorlar. Bu sayede de çocuğun kitap okuma takibi de yapılmış oluyor. Kısacası Kitap Tokat, PTT kanalı ile evlerde diyoruz. Şu ana kadar yaklaşık 1 milyon kitapla çocuklarımızı buluşturduk. Bu gerçekten çok güzel bir proje oldu. Bu projenin yürütülmesinde emeği geçen Milli Eğitim teşkilatımıza, öğretmenlerimize, PTT teşkilatımıza çok teşekkür ediyorum. Tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum" dedi.

Kitap Tokat kapsamında Tokat genelinde okulöncesi 232 bin 896, ilkokul 280 bin 289, ortaokul 259 bin, 325 lise 165 bin 066, öğretmen ve diğer meslek grupları 62 bin 424 olmak üzere toplam 1 milyon kitap dağıtıldı. Kitap Tokat projesi kapsamında ayrıca kitaptokatgov. tr ile PTT aracılığıyla 9 bin kitap dağıtımı yapıldı.

12-10-202012-10-202012-10-202012-10-2020

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.