TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Altın Makaslar" ın Farkındalık Coşkusu.

"Altın Makaslar" ın Farkındalık Coşkusu.

TOKAT Mesleki Eğitim Merkezi´nin okullar da uyguladığı, "Altın Makaslar" projesi büyük bir ilgi ve coşku uyandırdı. Proje İl  Milli Eğitim Müdürlüğümüzün belirlediği Orta Okullarda uygulanıyor. 
             15 Mart Perşembe günü Ali Tepe Topçubağı Ortaokulunda gerçekleştirilen uygulamaları Okul Müdürü Halis KAYA ve Rehber ve Psikoloji Danışman öğretmeni Sayın Tuğba AYMAK’ın yardımları projeyi daha anlamlı hâle getirdi.
            Projenin amacı ve uygulanma süreciyle ilgili Mesleki Eğitim Merkez Müdürü Abdulkadir TÜRK şu bilgileri verdi. "Merkezimiz Saç Bakım ve Güzellik Hizmetleri Alan Öğretmenimiz Tuğçe Yıldırım DAL´ın koordinatörlüğünde, erkek ve kadın kuaförlüğü alanlarında okuyan usta adayı öğrencilerimizi sektöre hazırlamak, mesleki deneyimlerini geliştirmek ve sosyal farkındalıklarına katkı sunmak, okullar ve öğrenciler arasında tanışma ve sosyal yakınlaşma bilinci oluşturmak, merkezimizi ve alanlarımızı tanıtmak amacıyla böyle bir projeyi yaşama geçirdik. Proje kapsamında gittiğimiz okullarda idare ve öğretmenlerin belirlediği gönüllü öğrencilerin saç tıraşları ve bakımları, bilgilendirme ve tanıtım toplantıları yapılmakta, ikramlarda bulunulmaktadır." dedi.

 

 

16-03-201816-03-201816-03-201816-03-201816-03-2018

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.