TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

´Sağlıklı Dişlerle Yarınlara’ Projesi İmza Töreni Gerçekleştirildi

                Tokat Valiliği, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında imzalanan ‘Sağlıklı Dişlerle Yarınlara’ projesi imza töreni Tokat Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde gerçekleştirildi.
´Sağlıklı Dişlerle Yarınlara’ Projesi  İmza Töreni Gerçekleştirildi

          Tokat Valiliği, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında imzalanan ‘Sağlıklı Dişlerle Yarınlara’ projesi imza töreni Tokat Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde gerçekleştirildi.

          Protokol imza törenine Vali Yardımcımız Dr. Mehmet GÖDEKMERDAN,  Halk Sağlığı Müdürü Dr. Cihat ZÜLFÜOĞULLARI,  Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Mehmet ERŞAN, İl Milli Eğitim  Müdürümüz Levent YAZICI, İl Sağlık Müdürü Yunus TOPAL, Tokat Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Cengiz YAKIT, Tokat Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Ahmet KILINÇ,  Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Işıl SARIKAYA,İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Abdullah GÜRBÜZ, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat AĞAR, Sağlık-Sen Şube Başkanı Suat MANTAR, öğrenciler, veliler, basın mensupları ve davetliler katıldılar.  

            "SAĞLIKLI TOPLUM SAĞLIKLI BİREYLERDEN OLUŞUR"

            Sağlıklı toplumun sağlıklı bireylerden oluştuğunu belirten Vali Yardımcımız Mehmet GÖDEKMERDAN, "Sağlıklı bireyler ise erken yaşlardan itibaren sağlık konusunda bilinçlenmiş, sağlıklı yaşam için gerekli tedbirleri alan bilinçli insanlarla mümkün olabilir, Bu anlamda çocuklarımızın erken yaşlarda sağlıklı yaşamın önemin iyi kavramaları ve özellikle ileriki yaşlarda kendi sağlıkları için tehdit oluşturabilecek unsurları önceden bilerek buna ilişkin tedbirleri alarak yaşamaları bizim için büyük önem arz ediyor.  İnsanın ileriki yaşlarında sağlığını olumsuz olarak etkileyen etkenlerden birisi de sağlıksız dişlere sahip olmasıdır. Toplum olarak çocuklarımızın diş sağlığını korumak ve onlara ileriki yaşlarında problem oluşturmayacak bir hayat sunmak hepimizin görevi olmalıdır’ dedi.

            Protokol konuşmalarının arından minik öğrencilerimizin ağız diş taramaları ve ‘Sağlıklı Dişlerle Yarınlara’ projesi imza törenine geçilerek program sona erdi.

 

26-04-201726-04-201726-04-201726-04-201726-04-201726-04-2017

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.