TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şair-Yazar Kamil ÇAKIR Öğrencilerimizle Söyleşi Programında Buluştu

Şair-Yazar Kamil ÇAKIR Öğrencilerimizle Söyleşi Programında Buluştu

Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz projesi kapsamında Şair-Yazar Kamil ÇAKIR, Yeşilırmak Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde öğrencilerimizle buluştu.

Söyleşisine kendi yazdığı şiirlerden örnekler okuyarak başlayan şair-yazar Kamil ÇAKIR, şiir için farklı tariflerin yapıldığını ifade ederek “Hakka yakınlıkta hakikat iklimine girebilmektir şiir” diyerek kendi tanımını yaptı. Şiirlerin doğuşuna ve etkisine değinen Şair-Yazar Kamil ÇAKIR şiir ile ilgili şu bilgilere yer verdi: “Şiirler hiç beklemediğiniz anda doğarlar. Aslında biriken duygu ve düşüncelerin kâğıda yansımasıdır. Kendi içinde bir dünya gibidir onlar ve ciltlere sığmayan manaları dizelere sığdırma becerisini isterler. Kolayca okunduğu gibi kolayca yazılmamışlardır. Belki bir kıvılcım belki de bir olaydır başlangıçları. Bir yalvarış olur bazen sevgiliye şiir, bir sitem olur bazen. Bazen bir dokunuştur ufuklara bazen bir dua olur avuçlarınızda, ama kimi sevgili olarak seçtiyseniz şiirinizin kıymeti de o derece büyük ve güçlü olur.”

            Söyleşi esnasında kimi öğrencilerin şiir okumasına da imkân veren Şair-Yazar Kamil ÇAKIR, gençlerin şiir, deneme, öykü yazmaları gerektiğini ifade ederek sahneye çıkmaktan çekinmemelerini söyledi

 

 

 01-11-201701-11-2017

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.