TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SALGIN DÖNEMİNDE VELİ EĞİTİMİ

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüz tarafından velilerimiz için Salgın Döneminde Veli Eğitimine yönelik (Çocukla İletişim, Verimli Ders Çalışma Teknikleri, Sağlıklı Beslenme, Aile İçi İletişim, EBA Okur Yazarlığı vb.) 15 yeni kurs programı hazırlandı.
SALGIN DÖNEMİNDE VELİ EĞİTİMİ

Söz konusu eğitim kursları Halk Eğitim Merkezimizde uygulamaya açıldı.

Hazırlanan kurs programlarıyla, salgın döneminde velilerimizde yaşam boyu öğrenme bilinci oluşturma, bu bilinci geliştirme, zamanı iyi kullanma ve yönetme, hastalıklarla mücadele ve korunma, sağlıklı olmaya teşvik edecek ve sürdürecek şekilde bilgiye erişme, aile içindeki iletişimin şeklini ve yönünü belirleme konularında farkındalık oluşturmak amaçlandı.

Velilerin kurs programlarına etkin katılımını gerçekleştirebilmek için kurs süreleri 8 ders saati olarak planlandı. Söz konusu yaygın eğitim kurs programları e-Yaygın sistemine tanımlanarak hayat boyu öğrenme kurumlarında uygulamaya açıldı.

Bu kapsamda İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali'nin eğitimci olduğu ilk ders, "Salgın Döneminde Çocukla İletişim" Kurs Programının içeriğine uygun olarak Güzel Sanatlar Lisesi bahçesinde 20 kursiyerin katılımıyla başladı.

Salgın döneminde ve uzaktan eğitim sürecinde veli öğrenci ilişkisi hakkında kursiyerlere bilgilendirmelerde bulunan Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali, uzaktan eğitimin önemini vurgulayarak velilere açıklamalarda bulundu.

02-10-202002-10-202002-10-2020

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.