TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SALGINDA TOKAT MEM'DE BAŞARILARIN ARDI ARKASI KESİLMİYOR

TÜBİTAK 52. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına ilimizden 33 projemiz Samsun Bölge Sergisi'ne katılmaya hak kazandı. TÜBİTAK 52. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına ilimizden 174 toplam başvuru gerçekleşti. Yapılan başvuruların değerlendirilmesi sonucu ilimizden 33 proje Samsun Bölge Sergisi'ne katılmaya hak kazandı.  2020 yılında toplam 222 başvuru içerisinden 13 projemiz bölge sergisine katılmaya hak kazanırken 2021 yılında % 254'lük bir artışla 33 projemiz Samsun Bölge Sergisi'ne katılmaya hak kazandı.
SALGINDA TOKAT MEM'DE BAŞARILARIN ARDI ARKASI KESİLMİYOR

Bu yılki yarışma sonuçlarına göre; Tokat Yılmaz Kayalar Fen Lisesi 8, Tokat Bilim ve Sanat Merkezi 6, Tokat Erbaa Anadolu İmam Hatip Lisesi 3, Tokat Erbaa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 3, Tokat Milli Piyango İhya Balak Fen Lisesi 3, Tokat Erbaa Merkez Anadolu Lisesi 2, Tokat Niksar Prof. Dr. Mustafa Erol Turaçlı Fen Lisesi 2, Tokat Şehit Ahmet Atilla Güneş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2, Tokat Fatih Anadolu Lisesi 1, Tokat Gazi Osman Paşa Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi 1, Tokat M. Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi 1, Tokat Zile Fen Lisesi 1 proje olmak üzere 13 okulumuzdan toplam 33 proje Samsun Bölge Sergisi'ne katılacak. 

İlimizin TÜBİTAK 52. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasındaki başarılarını değerlendiren İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali, proje odaklı çalışmaların ve yarışmaların öğrencilerde olumlu yansımaları olduğunu belirterek; "Öğrencilerimizde proje kültürünü oluşturan ve geliştiren bu yarışmaları çok önemsiyoruz. Yarışmalara katılan öğrencilerimiz ekip çalışmasının ve ekip ruhunun önemini kavrayarak akademik başarılarını da artırıyorlar. Yarışmalarda alınan önemli dereceler de öğrencilerimizin özgüveninin yükselmesine katkı sağlıyor. TÜBİTAK 52. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında başarı kazanan ve emeği geçen yönetici, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik eder, Türkiye finali yolunda kendilerine başarılar dilerim" dedi.

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.