TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Saygı ve Özlemle Anıyoruz

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü 77. Ölüm yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.  
Saygı ve Özlemle Anıyoruz

          Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, vefatının 77. yılında tüm yurtta olduğu gibi İlimizde de anıldı. Cumhuriyet Meydanı’ndaki  anma programına Valimiz Sayın Cevdet CAN, Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Adnan ARSLAN, Belediye Başkanı Av. Eyüp EROĞLU, Cumhuriyet Başsavcısı Semih AKGÜN, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN, İl Emniyet Müdürü Fikri YALMAN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, daire müdürleri, sivil toplum örgüt temsilcileri ve öğrenciler katıldı. Anma töreni Valimiz Sayın Cevdet CAN’ın, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Adnan ARSLAN’ın, Belediye Başkanı Av. Eyüp EROĞLU’nun ve siyasi parti temsilcilerinin Atatürk Anıtı’na çelenklerini sunmasıyla başladı. Çelenk sunumunun ardından saat 09:05’te 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu.

           Anma programı 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı´nda açılan serginin gezilmesi ile devam etti. Serginin ardından T.O.B.B. Ortaokulu tarafından hazırlanan program saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başladı.

          Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı T.O.B.B. Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Mehmet DURMAZ yaptı. DURMAZ konuşmasında şunları kaydetti: “Doğadaki tüm canlılar gibi insanoğlunun da yaşamının bir sınırı vardır. Ancak bazı insanlar vardır ki yaşamları boyunca yaptıkları eserlerle, insanlığa yapmış oldukları hizmetlerle yaşamlarından sonra da varlıklarını sürdürürler. Yaşamını milletine adayan, bir imparatorluğun küllerinden yeni ve güçlü bir devlet çıkaran mümtaz bir devlet adamı, büyük bir komutan olan Atatürk bu ender insanlardan biridir. Atatürk’ün fikirlerini yeni nesillere benimsetmek en büyük gayelerimizden biri olmalıdır” dedi.

         Duygularını ifade etmek için kürsüye çıkan Valimiz Sayın Cevdet CAN ise: “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle, minnetle, şükranla anıyoruz. Mekanı cennet olsun. Onun gibi bu ülkeye hizmet eden bütün insanlara, bütün değerli liderlerimize buradan selam olsun” dedi ve Atatürk için yazılmış bir şiiri paylaştı.

        Öğrenciler tarafından Atatürk konulu şiirlerin okunduğu program, müzik öğretmenleri tarafından Atatürk´ün sevdiği eserlerin seslendirilmesi ile sona erdi.

 

 

 

 

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.