TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Valimiz Cevdet Can Yavuz Selim Özel Eğitim Okulunu Ziyaret Ederek Başarılı Sporcuları Ödüllendirdi

Sayın Valimiz Cevdet Can  Yavuz Selim Özel Eğitim Okulunu Ziyaret Ederek Başarılı Sporcuları  Ödüllendirdi

Sayın Valimiz Cevdet CAN ve Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI  Merkez Yavuz Selim Özel Eğitim İlkokulu-Ortaokulu ve Mesleki Eğitim Merkezi’ni ziyaret ederek, okul hakkında bilgi aldılar. Ziyaret öncesi Sayın Valimizi İl Milli Eğitim Müdürü Levent  YAZICI, Okul Müdürü Cihan ÖZTÜRK, Öğretmenler ve bir gurup öğrenci çiçeklerle karşıladı.

 Öğretmenler odasındaki toplantıya okul idaresi, öğretmenler ve Okul Aile Birliği Başkanı Güllü KENDİR ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı. Sayın Valimiz, Okul Müdürü  Cihan ÖZTÜRK’ten  eğitim ve öğretim hakkında bilgi aldıktan sonra tüm öğretmenleri ve okul aile başkanı ve yönetim kurulu üyelerini tek tek dinledi.

Sayın Valimiz Cevdet CAN; daha sonra yaptığı konuşmada özetle şunları ifade etti: “Özel eğitim; son derece kutsal ve bir o kadar da meşakkatli bir iştir. Sorunların çözümünde önceliğimiz daima özel eğitim öğrencisi, velileri,  okulları ve kurumları olmuştur. Toplumun her bir ferdi,  tüm sivil toplum örgütleri,  tüm kamu kurum ve kuruluşları olarak hepimiz; “engelli ve ailelerinin” sorunlarına duyarlı olmak ve bu sorunlarının çözümü konusunda gereken katkıyı sağlamak her şeyden önce “insani ve vicdani” bir görevimizdir. En kısa zamanda özel eğitim için daha modern okullar yaparak ve istihdam alanları geliştirerek bu insanların geleceklerini aydınlatmanın ne denli önemli ve kutsal bir görev olduğunun bilincindeyiz. Tüm öğretmenlerimiz asla yalnız olmadıklarını iyi bilsinler. İnsanımızın huzuru ve refahı için özellikle de eğitim- öğretimin kalitesi için devlet olarak maddi ve manevi hiçbir fedakârlıktan kaçınılmayacaktır.” dedi.

Sayın Valimiz; sınıf ve atölyelerdeki öğrencileri ziyaret etti ve öğrencilere çikolata ikramında bulundu. Okulun Tiyatro, Şiir ve Müzik kulübündeki öğrencilerin gösterisi renkli görüntülere sahne oldu.

Sayın Valimiz Cevdet CAN; bütün bu  çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür etmesinin ardından; Karadeniz Bölge Atletizm ve Masa Tenisi ile Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası’nda dereceye giren öğrenciler ödüllerini verdi. 

 

rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.