TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Şehir-İnsan Medeniyet Köprüsü” Dersi İçin İlk Zil Çaldı

“Şehir-İnsan Medeniyet Köprüsü” Dersi İçin İlk Zil Çaldı

        Öğrencilerin Tokatlılık duygusunu hissetmeleri, sahiplenmeleri ve bu değeri taşıma bilinci edinmeleri amacıyla programa konulan; “Şehir-İnsan Medeniyet Köprüsü” dersleri, pilot okullarda, 7. sınıf öğrencilerine verilmeye başlandı.

       Tokat Valiliği öncülüğünde; İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Gaziosmanpaşa Üniversitesi işbirliğince hazırlanan ve 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı´nda ilimizde 5 pilot okulda uygulanacak olan “Şehir-İnsan Medeniyet Köprüsü” dersi öğretim programı kapsamında ilk ders, İbn-i Sina Ortaokulu’nda düzenlenen programla başladı.

       Vali Cevdet Can’ın “Şehir-İnsan-Medeniyet Köprüsü” projesi kapsamında ilk dersi anlattığı programa; İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı, İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdurrahman Akyüz, Proje Koordinatörü İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Ali Uçar, programın hazırlanmasında katkıda bulunan Gaziosmanpaşa Üniversitesi öğretim üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

       2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında; İbn-i Sina Ortaokulu, Yeşilbağ Ortaokulu, 18 Mart Ortaokulu, Çamlıbel Ortaokulu ve Gözova Ortaokulu olmak üzere 5 pilot okulda haftalık 2 saat olmak üzere ders dışı zamanlarda uygulaması yapılmaya başlanan projenin, 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı´nda Tokat’taki tüm ortaokullarda “Seçmeli Ders” olarak okutulması hedefleniyor.

 

 

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.