TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Öğretmen Şenay Aybüke YALÇIN’ın İsmi Müzik Sınıfında Yaşatılacak

Şehit Öğretmen Şenay Aybüke YALÇIN’ın İsmi Müzik Sınıfında Yaşatılacak

Plevne Anadolu Lisesinde değerler eğitimi kapsamında Bayrak ve Vatan konulu bir program hazırlandı. Okulumuzun konferans salonunda düzenlenen programa Şehit Öğretmen Şenay Aybüke YALÇIN’ın babası Sadık YALÇIN onur konuğu olarak katıldı.

Okunan şiirlerin ve yapılan konuşmaların ardından, Şehit Öğretmen Şenay Aybüke YALÇIN’ın babası Sadık YALÇIN yapmış olduğu konuşmada; şehidimizin öğrenciliğinden, öğretmenliğinden ve hayallerinden bahsetti. Bu vatanın evlatları olan öğrencilere çok çalışmaları gerektiğini ve öğrencilerimizin ne kadar iyi yetişirlerse Ülkemizin  geleceğinin  o kadar iyi olacağını sözlerine ekledi. Okulda yapılan vatan ve bayrak sevgisi konulu kompozisyon ve şiir ilk üçe giren öğrencilere ödüllerini çocuklarını aileleri öğrencilere takdim etti.

Öğrencilerle söyleşi programının ardından müzik sınıfının açılışı Valimiz  Sayın Dr. Ömer TORAMAN, Garnizon Komutanı Albay Aykut BİÇEROĞLU, Cumhuriyet Başsavcısı Aydın TURHAN, İl Emniyet Müdürü Göksel TOPALOĞLU, İl Jandarma Komutanı Albay Hidayet ARIKAN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, Şehit Öğretmen Şenay Aybüke YALÇIN’ın babası Sadık YALÇIN, okul idarecilerimiz, öğretmenler ve öğrencilerin katılımı ile yapıldı. Törende konuşan Valimiz sayın Dr. Ömer  TORAMAN,"Onun vatan ve millet aşkı, görev aşkını devam ettirecek yeni Aybükeler inşallah bu okulda bu sınıfta yetişecek. Kendisine bu vesile ile tekrar Allah’tan rahmet diliyoruz" dedi.

Açılış kurdelasının kesilmesinin ardından müzik sınıfında öğrenciler ve müzik öğretmeni Ezgi BUZ, türküler söyledi. Programın sonunda Valimiz Sayın Dr.  Ömer TORAMAN, Şehidimizin  babası Sadık YALÇIN’a günün anısına Tokat yazmaları desenlerinin yer aldığı porselen tabak hediye etti. Şehidimizin  babası Sadık YALÇIN ise Tokat Anadolu Plevne Lisesi Okul Müdürü Mustafa KARACA’ya müzik sınıfı için gitar hediye etti.


28-12-201728-12-201728-12-201728-12-201728-12-201728-12-201728-12-201728-12-201728-12-2017

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.