TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Şeref Köşesi Açılışı Düzenlendi

Açılış Törenine  Ekonomi Bakanı Sayın Nihat ZEYBEKÇİ’de Katıldı
Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Şeref Köşesi Açılışı Düzenlendi

Şırnak´taki helikopter kazasında şehit olan Tümgeneral Aydoğan AYDIN´ın memleketi Tokat´ta adının verildiği Spor Lisesi´nde Anma Programı ve Şeref Köşesi açılışı düzenlendi.

Törene Ekonomi Bakanı Nihat ZEYBEKÇİ, Valimiz Sayın Dr. Ömer TORAMAN, Amasya Valisi Sayın Dr. Osman VAROL, AK Parti Tokat Milletvekili ve Milli Savunma Komisyonu Başkanı Yusuf BEYAZIT, AK Parti Tokat Milletvekili Celil GÖÇER, Şehit Tümgeneral Aydoğan AYDIN’ın oğlu Berkay AYDIN, Belediye BAŞKANI Av. Eyüp EROĞLU, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI ve diğer protokol mensupları katıldılar. 

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Programda Şehit Tümgeneral Aydoğan AYDIN’ın oğlu Berkay AYDIN ve AK Parti Tokat Milletvekili ve Milli Savunma Komisyonu Başkanı Yusuf BEYAZIT konuşma yaptılar.

Gerçekleştirilen açılış töreninde Şırnak’taki helikopter kazasında şehit olan Aydoğan AYDIN’ın oğlu Berkay AYDIN yapmış olduğu konuşmada, Babası ile gurur duyduğunu belirterek, duruşu bakışı, genel kültürü, disiplini ile en önemlisi vatanseverliği ile babam benim için her zaman idol olmuştur. Babamın oğlu olmaktan onur duyuyorum. İnşallah ileride onun oğlu olarak  Allah bizlere de güzel işler yapmayı nasip eder’ diye konuştu.

AK Parti Tokat Milletvekili ve Milli Savunma Komisyonu Başkanı Yusuf BEYAZIT akrabası olan Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın’ın isminin memleketinde yaşatılacağını ifade ederek, şehadet mertebesine ulaştı, Allah inşallah cenneti ile mükafatlandıracak. Bize de düşen o vefayı yerine getirmemiz olacaktır dedi.

Konuşmaların ardından Güzel sanatlar Lisesi öğrencileri "Vatanıma Göz Dikeni Ez Oğlum" ve "Gülümse Anne" parçalarını seslendirdiler. Programın ardından Ekonomi Bakanı Nihat ZEYBEKÇİ ve protokol üyeleri Şehit Tümgeneral Aydoğan AYDIN adına yaptırılan okulumuz girişine yaptırılan şeref köşesinin açılışını yaptılar.

 

 

05-12-201705-12-201705-12-201705-12-201705-12-201705-12-201705-12-201705-12-2017

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.