TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehitlerimizin İsimleri Fidanlarda Yaşayacak

Şehitlerimizin İsimleri Fidanlarda Yaşayacak

Müdürlüğümüz tarafından yürütülmekte olan Tek Yürek Projesi kapsamında, Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu, Plevne Lisesi ve Vali Recep Yazıcıoğlu İlkokulu  bahçelerine Tokatlı şehitlerimiz adına fidan dikimi yapıldı. 

Şube Müdürü Şinasi PERÇİN, Okul idarecileri, öğretmen ve öğrencileri ile proje koordinatörlerinin katıldığı Orman Haftası Kutlama Programlarında, okul konferans salonlarında öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma ve şiirler okundu, Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulunda öğrencilerinin birlikte yapmış oldukları Hatm-i Şerifin duası şehitlerimize bağışlandı. Plevne Anadolu Lisesi bahçesinde öğrencilerimiz hep birlikte Arif Nihat Asya´nın Bayrak şiirini okudular. Vali Recep Yazıcıoğlu İlkokulunda her sınıf bir fidanı sahiplenerek bakımı üstlendi. Okullarımızın bahçelerinde Tokatlı şehitlerimiz için hazırlanan fidanların dikimi öğrencilerimiz ile birlikte gerçekleştirildi.

Anısına fidan dikilen şehitlerimizin isimleri:

          Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer HALİSDEMİR - Niğde

 

Jandarma Uzman Çavuş Yasin GENCER - Turhal

Jandarma Teğmen Hubeyb TURAN - Tokat

Astsubay Kenan CEYLAN - Zile

Polis Memuru Ferhat KOÇ - Turhal

Polis Memuru Birol YAVUZ - Erbaa

Uzman Çavuş Hüsnü ERKUT - Erbaa

Onbaşı Enes PELİT - Turhal

Baş Polis Bülent AY - Niksar

Uzman Çavuş Adem AKATAY - Niksar

 


31-03-2017
31-03-2017
31-03-2017
31-03-201731-03-201731-03-2017

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.