TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SIFIR ATIK PROJE ETKİNLİĞİ

SIFIR ATIK PROJE ETKİNLİĞİ

 

Vali Dr. Ozan Balcı ve eşi Sonay Balcı Hanımefendi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himaye ve öncülüğünü yaptığı, Valiliğimiz koordinasyonunda İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından "Çevre Tokat" kapsamında yürütülen "Sıfır Atık Projesi"farkındalık etkinliğine İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali ve müdür yardımları katıldı.

    26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı'nda Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz iş birliğinde gerçekleştirilen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı.

    İl Çevre ve Şehircilik Müdürü Ali Yılmaz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Sebahattin Dökmeci ve Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu'nun ardından konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat'ta sıfır atık konusunda çok güzel çalışmalar yapıldığını belirterek, çalışmalara destek veren herkese teşekkür etti.

    Çevre konusunda Tokat'ta duyarlılığın çok yüksek olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, "Tokat saklı bir cennet. İnsanlar saklı cennetlerini kirletemezler. Biz, Tokat için bir tarım memleketi, kültür ve turizm memleketi diyoruz. O yüzden bunlara dikkat etmemek olmaz. "Sıfır Atık"bizim geleceğimizi ilgilendiriyor.  "Sıfır Atık" konusundaki duyarlılık memleketin aş ve iş sorununu ilgilendiren bir mesele. Topraklarımızı kirletirsek, çevremizi kirletirsek, aşımızı, işimizi yürütemeyiz. Burası doğanın, tarihin, kültürün şekillendirdiği kadim bir Türk-İslam şehri. Biz bunlara sahip çıkmazsak hakkıyla korumazsak, temiz tutmazsak, kültür, turizm şehri olamayız. Gelecek kuşaklara atalarımızdan aldığımız bu mirası aktaramayız." dedi.

    Tokat'ta "Sıfır Atık"konusunda okullar ve belediye başta olmak üzere çok güzel işler yapıldığını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, "Kendilerini yürekten tebrik ediyorum ve kutluyorum. Bu faaliyetlere destek vereceğiz. Projeye gönülden destek veriyoruz. Destek verenlerin de yanlarında olduğumu belirtmek istiyorum." dedi.

    Konuşmaların ardından Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından "Sıfır Atık" faaliyetleri konulu sunum ve klip gösterimi yapıldı. Anaokulu öğrencilerinin atık malzemelerden ürettikleri kıyafetlerin yer aldığı defile sunularak, "Sıfır Atık" adlı şarkı ve Sıfır Atık Ritim Grubu şarkıları öğrenciler tarafından seslendirildi.

   Vali Dr. Ozan Balcı ve eşi Sonay Balcı Hanımefendi, programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek plaket takdim etti. Vali Dr. Ozan Balcı, etkinlikte görev alan öğrencilere de kitap hediye ederek hatıra fotoğraf çekindi.

     Programa Vali Dr. Ozan Balcı ve eşi Sonay Balcı Hanımefendi, Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, TOGÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Süha Parlaktaş, ilçe belediye başkanları, protokol mensupları, davetliler, veliler ve öğrenciler katıldı.

15-11-201915-11-201915-11-201915-11-201915-11-201915-11-201915-11-201915-11-2019

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.