TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sıfır Atık Projesi Tanıtımı Yapıldı

Sıfır Atık Projesi Tanıtımı Yapıldı

İsrafın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, oluşan atığın miktarının azaltılması, etkin toplama sisteminin kurulması, atıkların geri dönüştürülmesi amacıyla Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayelerinde hayata geçirilen Sıfır Atık Projesinin tanıtımı 24 Kasım Başöğretmen Atatürk Okullar Kampüsünde yapıldı.

Tanıtıma Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali, Jandarma Komutanı Yardımcısı Erdinç İnel, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Valimiz Sayın Dr. Ozan BALCI konuşmasında;”Atalarımız ne demiş aslan yattığı yerden belli olur. o zaman bizim yaşadığımız çevreyi kirletmememiz lazım. Çünkü bizim yaşadığımız alan bizlere emanet. Gelecek kuşaklara sağlıklı bir çevre ve doğa bırakmamız bizim görevimiz. Bunun ötesinde şehirli olmanın, insan olmanın medeni olmanın en önemli özelliklerinden biri sıfır atıktır.  Tokatta bu anlamda kamu kurum ve kuruluşları, okullarımız, Cumhurbaşkanımızın desteklediği, yüreklendirdiği bu projeyi çok başarılı bir şekilde yürütüyorlar. “dedi.

Konuşmasının sonunda Sıfır Atık Projesi konusunda bu güzel etkinliği düzenleyen başta İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve projeyi yüreklendiren herkese teşekkür etti. Daha sonra;

Güzel Sanatlar Lisesi keman öğretmeni A. Hakan BAŞ’ın söz ve bestesini yaptığı sıfır atık şarkısı öğrencileri tarafından söylendi. Devamında 75. Yıl Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencileri tarafından sıfır atık defilesi yapıldı. Alışverişlerde kullanmak üzere yaptırılan tahta Tokat baskılı bez torbalar ve Kampüste oluşturulan tehlikeli ve tehlikesiz atıklar için kurulan sıfır atık geçici depolama alanı tanıtıldı.

 

21-02-201921-02-201921-02-201921-02-201921-02-201921-02-201921-02-2019

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.