TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şiir Tadında Etkinlik

Şiir Tadında Etkinlik

Milli Eğitim Bakanlığımız, 24 Kasım Öğretmenler Günü Haftası nedeniyle ara tatile de denk gelen bu haftayı çeşitli etkinliklerle verimli hâle getiriyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz de bu amaçla Gazi Osman Paşa Lisesi Konferans Salonu'nda şiir dinletisi gerçekleştirdi ve öğretmenlerimiz şiir okudular.

 

Öğretmenlerimizi sosyal, sportif, akademik ve kültürel yönden desteklemeyi amaçlayarak, onlara moral ve motivasyon sağlamaya dönük etkinliklerden "Kitap Tokat Şiir Memleket" adlı şiir dinletisi gerçekleştirildi.

 

Kitap Tokat Projesi'ni başarıyla yürüten ekipten öğretmenler de şiir programında memleket temalı şiirlerini okudular. Programda şiir okuyan öğretmenlerimiz ise şöyle:Mustafa Uçurumu, Keziban Özcan, Hatice Toprak Çevik, Mehmet Karaduman, Yunus Yılmaz, Mehtap Karaduman, İlhan Koçgöz, Songül Bakan, Esma Dereli Dal, Özlem Çivilidağ, Ramazan Akbayrak, Bünyamin Gürbüz ve Merve Sessiz.

 

Şiir dinletisi sonrası bir sürpriz de yaşandı. İl Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Abdullah Taştan, kürsüye gelerek ilkokul yıllarında öğretmeni tarafından ilk hediye kitabının Necip Fazıl Kısakürek'in 'Çile' isimli kitabı olduğu anısını paylaştı ve öğretmenlere bir şiir okudu. Müdür Vekilimiz Taştan, ardından İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Eraslan'ı sahneye davet ederek şiir okumasını istedi. Eraslan duygu dolu bir şiir okuyarak öğretmenlerin gününü kutladı.

 

Şiir dinletisi sonrası programa emeği geçen öğretmen ve idareciler günün anlamına istinaden bir hatıra fotoğrafı çektirdiler.

 

Şiir dinletisi etkinliğine İl Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Abdullah Taştan, Müdür Yardımcısı Mustafa Eraslan, Şube Müdürü Fikri Demir, şairler ve öğrenmenler katıldılar. 

21-11-201921-11-201921-11-2019

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.