TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Spor Sadece Futbol Değildir Projesi Tanıtım Toplantısı Düzenlendi

Spor Sadece Futbol Değildir Projesi Tanıtım Toplantısı Düzenlendi

Tokat Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan ve Romanya, Polonya, Bulgaristan ve Letonya’dan dört okulun proje ortağı olarak yer aldığı “Spor Sadece Futbol Değildir” projesi tanıtım toplantısı yapıldı.

                Tokat Anadolu Lisesi tarafından projelendirilen ve Romanya, Polonya, Bulgaristan ve Letonya’dan dört okulun proje ortağı olarak yer aldığı “Spor Sadece Futbol Değildir” projesi tanıtım ve değerlendirme toplantısı, proje ortağı okul temsilcisi öğretmenlerin de katılımıyla gerçekleştirildi. 

             Proje ortağı Romanya, Polonya, Bulgaristan ve Letonya’dan gelen misafir öretmenler, okul önünde  Valimiz Sayın Cevdet CAN ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI tarafından karşılandı. Halk oyunları ekibi tarafından sergilenen mini hak oyunları gösterisinin ardından, Tokat Anadolu Lisesi proje sınıfında Valimiz Sayın Cevdet CAN, İl Milli Eğitim Müdürü Levent YAZICI, proje sorumlusu öğretmenler ve proje ortağı ülkelerden gelen öğretmenlerin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya geçildi.

            Toplantı öncesi selamlama konuşması yapan Tokat Anadolu Lisesi Müdürü Sami ÖĞÜT, okulun adının 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi olarak değiştiğini ve bu durumun kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Öğüt ayrıca, okullarının akademik yönden Türkiye ortalamasının üzerinde bir başarı gösterdiğini sosyal, kültürel ve sportif alanlarda da güzel programlar gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

           Ardından söz alan okul öğretmenlerinden Ali BAL, Tokat Anadolu Lisesi’nin tanıtımını yaptı. BAL, yıl boyunca gerçekleştirilen proje ve faaliyetleri görsel öğelerle anlatan bir sunum gerçekleştirdi.

              Okul Öğretmeni ve Proje Koordinatörü Ahmet POLAT ise slayt eşliğinde, “Spor Sadece Futbol Değildir” projesinin tanıtımını yaptı. Projenin, Türkiye’de 2015 yılında onaylanan 38 proje arasında yer aldığını dile getiren POLAT, proje ortağı okullar hakkında da bilgiler verdi.

       Proje ortağı ülkelerden Romanya ve Polonya’ya ziyaret gerçekleştirdiklerini ve bu yıl içerisinde Letonya ve Bulgaristan’ı ziyaret edeceklerini belirten POLAT, gittikleri ülkelerde gerçekleştirdikleri faaliyetlerden bahsetti.  Öğrencilerle birlikte ziyaret ettikleri ülkelerde sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlerde bulunduklarını, bu ülkelerde yer alan Osmanlı eserlerini gezdiklerini dile getiren POLAT, projenin çok verimli geçtiğini söyledi.

             Tokat Anadolu Lisesi olarak gerçekleştirdikleri faaliyetlerden de bahseden POLAT; fidan dikimi, gezi faaliyetleri, bisiklet festivali, atletizm yarışmaları gibi faaliyetlerin yanı sıra 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla farkındalık eğitimi gerçekleştirdiklerini belirtti.

               Proje ortağı okul temsilcilerine hitap eden Valimiz Sayın Cevdet CAN ise konuşmasında, sporun amacının dünyada kardeşliği inşa etmek olduğunu, amaçlarının dünyayı insanlar için cennet yapmak olduğunu söyledi.

               Hükümetimizin de okul dışı sosyal faaliyetlere önem verdiğini dile getiren Valimiz Sayın Cevdet CAN, Başbakanımızın “Unutulmayan faaliyetler, okul dışında gerçekleştirilen faaliyetlerdir” sözünü örnek verdi. Her bir öğrencinin bir spor alanına yönelmesi ve bir enstrüman çalmasını arzuladığını belirten Valimiz Sayın Cevdet CAN, sporu okul bahçesinden sokağa çıkarmak istediklerini dile getirdi. Bütün meydanların spor yapılabilir alanlar haline getirmek istediklerini de dile getiren Valimiz Sayın Cevdet CAN, amaçlarının sağlıklı bir nesil yetiştirmek olduğunu söyledi.

                Proje ortağı Romanya, Polonya, Bulgaristan ve Letonya’dan ilimize gelen 12 öğretmen, Tokat’ın tarihini ve kültürünü tanımaya yönelik çeşitli faaliyetlerde bulunacaklar.

03-10-201603-10-201603-10-201603-10-201603-10-201603-10-2016

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.