TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

STEM Proje Tanıtımı Gerçekleştirildi

STEM Proje Tanıtımı Gerçekleştirildi

STEM gençlerimizin nitelikli eğitim alması ülkemizin küresel rekabet gücünün artması için eğitimde son yıllarda yeni bir yaklaşım olarak ortaya çıkmıştır. “Fen, teknoloji, mühendislik, matematik” disiplinlerinin birbiriyle bağlantılı şekilde ele alındığı bu yeni yaklaşım bir felsefe olarak da kabul görmektedir.

İlimizde de dünyada ve ülkemizde yaşanan gelişmeler doğrultusunda 21.yüzyıl becerilerinin öğrencilerimize kazandırılması, STEM eğitim modelinin okullarımızda yaygınlaştırılabilmesi ve bu konunda yeterli mesleki yeterliliğe sahip öğretmenlerin yetiştirilmesi için “TOKAT STEM” projesi uygulanmaya başlanmıştır. Bu kapsamda “STEM Eğitim Modelinin” tanıtılması için Tokat Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğü’nde il merkezimize bağlı ilkokullarda görev yapan sınıf zümre başkanlarına yönelik toplantı gerçekleştirilmiştir. Toplantıda Ar-Ge Birimi proje koordinatörlerinden Mehmet Akif BİRCAN “2023’e Doğru Türkiye’de STEM Gereksinimi ”, Bilim Sanat Merkezi öğretmenimiz Çetin KÖKSAL da “STEM Eğitimi ve Hedefleri” konulu sunumlarını gerçekleştirmişlerdir. 

Tanıtıma Müdürlüğümüz ARGE Birimi personeli Mehmet Akif BİRCAN ve Bilim Sanat Merkezi öğretmenimiz Çetin KÖKSAL’ın yanı sıra,  İlimizde görevli  Zümre Başkanları katılmışlardır.

 

16-10-201716-10-2017

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.