TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tek Yürek Proje Etkinliği Gerçekleştirildi

Tek Yürek Proje Etkinliği Gerçekleştirildi

Şehit  İbrahim  Doğan  Ortaokulu  Öğrenci  ve  Öğretmenlerinin  düzenlediği Tek Yürek Proje etkinliği kapsamında  ‘Öğrencilerimiz Şehit Aileleri ve Gazilerimizle Buluşuyor’ programı düzenlendi.

Programa Vali Yardımcımız Mehmet Suphi KÜSBECİ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, İl Milli Eğitim Maarif Müfettişleri Başkanı Halis NURAL,  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Abdullah TAŞTAN, Şehit Aileleri Yardımlaşma ve dayanışma Derneği Başkanı,  Gaziler Derneği Başkanının yanı sıra okulumuza adı verilen Şehidimiz İbrahim DOĞAN’ın ailesi,  okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldılar.

Düzenlenen programda bir konuşma yapan Okul Müdürü Mustafa AYDOĞAN; ‘Bu vatan bize kimsenin inayeti değildir. Bu coğrafya millet olarak bedelini halen hergün ödediğimiz bize anamızın ak sütü kadar helal olan asli vatanımızdır. Batı medeniyetinde Türk belli bir kavmin adı değil, tüm Müslümanları ifade eden bir isimdir. Dünyada 200 milyonun üzerinde bir varlığa sahip Türkçe konuşan toplumlar denince akla  gelen bizim milletimiz, bizim vatanımız gelir. Millet olarak temsil ettiğimiz bu geniş algının gerisindeki bu geniş mücadeleyi ve fedakarlıkları çok iyi görmek, çok iyi değerlendirmek ve idrak etmek mecburiyetindeyiz’’ dedi

Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı İbrahim GÜLEÇ’te ‘Çocuklarla ve şehit aileleriyle bir arada olmanın mutluluğunu yaşadığını, bu tür etkinliklerde her zaman seve seve görev alacağını belirtmiştir. Birçok vatan evladının yanında hakka yürüdüğünü, bu anlara şahit olmanın hiç kolay bir durum olamadığını söylediği anlarda, salonda duygu yoğunluğu yaşanmıştır.

 

Program, şiirlerin okunması, oratoryo gösterileri, 15 Temmuz video gösterimlerinin ardından son bulmuştur. 

 

26-10-201726-10-201726-10-201726-10-201726-10-201726-10-201726-10-2017

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.