TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEK YÜREK Proje Etkinlikleri Kapsamında Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Tokat Şubesi Yetkileri Tarafından Söyleşi Gerçekleştirildi

TEK YÜREK Proje Etkinlikleri Kapsamında Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Tokat Şubesi Yetkileri  Tarafından Söyleşi Gerçekleştirildi

                Müdürlüğümüz tarafından yürütülmekte olan Tek Yürek Projesi kapsamında,  Şehit Yakup Akdağ Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Mesleki Eğitim Merkezi öğrencilerinin katılımı ile "Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Tokat Şubesi" yetkileri tarafından söyleşi yapıldı. Aziz şehidimizin ailesinin de katıldığı programda, dernek başkanı İbrahim GÜLEÇ, Başkan yardımcısı Abdullah ÖZBÜBER, dernek üyesi öğretmenimiz Ahmet DURMAZ öğrencilere hitap ederek Şehitlik ve Gazilik kavramı üzerinde konuştular ve kendi gazi olma öykülerini öğrencilerimizle paylaştılar. Ahmet DURMAZ hocamız aynı zamanda şehidimizin hayat  ve şehadet öyküsünü öğrencilerle paylaştı.

              Şehidimizin dedesi Mehmet AKDAĞ konuşmasında; "Beş torunum var hepsi vatana feda olsun, vatan sağ olsun. Devletimiz var olsun, evladımın kanını yerde bırakmadılar. Bizi burada ağırladığınız ve bu programı tertipleyip şehidimizi tanıttığınız için sizler de çok sağ olun." diyerek herkesi duygulandırdı.

             Okul müdürü Bekir DURUPINAR ise şehidimizin ismini taşımaktan onur duyuyoruz. Şehidimiz için her hafta bir hatim okuyoruz, inşallah hatimlerimizin duasını da şehidimizin kabrinde yapacağız dedi.

 

            Projemizin ana amacı olan milli manevi değerlerine bağlı, tarih ve kimlik bilinci yüksek, nesiller yetiştirmek idealimize ulaşma noktasında çok önemli bir yere sahip olan bu  söyleşilerimiz her hafta farklı bir lisemizde uygulanmaya devam edecek.

 

 

15-12-201715-12-201715-12-201715-12-2017

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.