TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tek Yürek Projesi Kapsamında Harp Malulü Gaziler ve Şehit Aileleri Derneği İle Söyleşi Programı Düzenlendi

 Tek Yürek Projesi Kapsamında Harp Malulü Gaziler ve Şehit Aileleri Derneği İle Söyleşi Programı Düzenlendi

Müdürlüğümüz tarafından yürütülmekte olan Tek Yürek Projesi kapsamında,   "Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Tokat Şubesi" yetkilerinin katılımı ile Liselerimizde gerçekleştirilen söyleşilerimiz devam ediyor.  

            Bu hafta Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin katılımı ile gerçekleşen programda, dernek başkanı İbrahim GÜLEÇ, dernek üyesi öğretmenimiz Ahmet DURMAZ ve 15 Temmuz´da Ankara´da şehit olan Cengiz POLAT´ın babası Fikret POLAT öğrencilere hitap ederek şehitlik ve gazilik kavramı üzerinde konuştular. Dernek yetkililerimiz, kendi gazi olma öykülerini anlatırken, Aziz şehidimizin babası ise o gece yaşadıklarını  öğrencilerimizle paylaştı. 

          Şehidimizin babası Fikret POLAT konuşmasında; "Evin üzerinden geçen bir uçağın gürültüsü ile evin camları sallandı oğlum o gürültüye uyandı. Cumhurbaşkanımızın çağrısını televizyonda izlediğinde abdestini aldı ve hemen evden çıktı. Ben gitme oğlum dediysem de dinlemedi. Bir yanımız hep hüzünlü hep ağrıyor ama diğer yarımız da şehitliğe eren oğluma üzülmeme kızıyor. Evden çıktıktan 3 saat sonra geldi şehitlik haberi hâlâ konuşurken titriyorum. Evladım şehit oldu ama yüreklerde yaşıyor." sözleriyle hem duygulandı hem de dinleyenleri duygulandırdı.    

        Program; Malazgirt´ten Çanakkale´ye, Kurtuluş Savaş´ından günümüze, şehadet şerbeti içmiş tüm şehitlerimiz için okunan fatihalar ile sonlandırıldı.

 

09-02-201809-02-201809-02-2018

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.