TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tek Yürek Projesi Kapsamında Öğrencilerimiz Tokat Şehitliğini Ziyaret Etti

Tek Yürek Projesi Kapsamında Öğrencilerimiz Tokat Şehitliğini Ziyaret Etti

Ülkemizin en büyük sermayesi, geleceğimizin sahibi öğrencilerimizin Çanakkale ve İstiklal Harbine sahip çıkıldığı gibi 15 Temmuz direnişine sahip çıkmalarını, milli manevi değerlerine bağlı, tarih ve kimlik bilinci yüksek, özgür düşünebilen nesiller olarak yetişmelerini sağlamak; böylece ülkemizin daha müreffeh ve güçlü yarınlara hazırlanmasına ortam hazırlamak amacı ile  Müdürlüğümüz tarafından hayata geçirilen  “Tek Yürek Projesi” kapsamında şehitlik ziyareti gerçekleştirildi.

     Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, öğretmenleri ve Arge Proje koordinatörünün katıldığı ziyarette, Türk dili ve Edebiyatı Öğretmeni Hüseyin YEŞİLYAPRAK tarafından icra edilen Kur´an-ı Kerim tilavetinin ardından hep birlikte şehitlerimiz, milli birlik ve beraberliğimizin güçlenmesi için dua edildi. 

 

        Proje Koordinatörü Rukiye SARGUT tarafından öğrencilere, Tek Yürek Projesi ve Şehitlik ziyaretlerinin amacı ve şehitlerimize olan vefa borcumuz ile ilgili kısa bir konuşma yaptı.  Öğrencilerimizin şehitlerimizin şehadete erme öykülerini,  kabirlerinin başında arkadaşları ile paylaşmalarının ardından  kabirlerdeki kuş sulukları doldurularak etkinlik sonlandırıldı. 

 

09-03-201709-03-2017

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.