TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tek Yürek Projesi Kapsamında Şehitlik Ziyareti Yapıldı

Tek Yürek Projesi Kapsamında Şehitlik Ziyareti Yapıldı

 Müdürlüğümüz tarafından, ilimiz genelinde temel eğitim ve ortaöğretim öğrencilerinin hem akademik hem de değer bakımından gelişimini sağlayarak yapıcı, yaratıcı, duyarlı, demokratik, Milli manevi duyguları benimsemiş, topluma karşı sorumluluk duyan, temel insani değerleri olan bireyler olarak yetişmesini sağlamak amacı ile hayata geçirilen Tek Yürek Projesi kapsamında Şehitlik Ziyareti gerçekleştirildi.

          Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Öğretmenleri ve Arge Proje koordinatörlerinin katıldığı ziyarette, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Sırrı AL tarafından icra edilen Kur´an-ı Kerim tilavetinin ardından hep birlikte şehitlerimiz, milli birlik ve beraberliğimizin güçlenmesi için dua edildi. 

        Proje Koordinatörleri Rukiye SARGUT ve Mehmet Akif BİRCAN tarafından öğrencilere, şehitlikte kabirleri bulunan şehitlerimiz hakkında  bilgi verilerek şehitlik ziyaretlerinin önemi vurgulandı. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Sırrı AL  ise şehitlik makamının yüceliği ve şehitlerimize olan vefa borcumuz ile ilgili kısa bir konuşma yaptı. Öğrencilerimizin de duygu ve düşüncelerini ifade etmelerinin ardından şehitlerimizin kabirlerindeki kuş sulukları doldurularak kabirlere karanfiller bırakıldı ve etkinlik sonlandırıldı. 

 

26-10-201626-10-201626-10-201626-10-201626-10-2016

https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gif

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.