TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tek Yürek Projesi Kapsamında Söyleşi Programı Düzenlendi

Tek Yürek Projesi Kapsamında Söyleşi Programı Düzenlendi

          Müdürlüğümüz tarafından yürütülmekte olan Tek Yürek Projesi kapsamında,   "Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Tokat Şubesi" yetkilerinin katılımı ile liselerimizde gerçekleştirilen söyleşilerimizin sonuncusu Tokat Tümgeneral Aydoğan Aydın Spor Lisesinde gerçekleşti.   

Okul idareci, öğretmen ve öğrencilerin katılımı ile .gerçekleşen programda duygulu anlar yaşandı. Dernek Başkanı İbrahim GÜLEÇ, Başkan Yardımcısı Abdullah ÖZBÜBER ve Dernek Üyesi öğretmenimiz Ahmet DURMAZ öğrencilere hitap ederek Şehitlik ve Gazilik kavramı üzerinde konuşarak kendi gazi olma öykülerini paylaştılar.

          15 Temmuz´da Ankara´da şehit olan Cengiz POLAT´ın babası Fikret POLAT da o gece yaşadıklarını  öğrencilerimizle paylaştı. Şehidimizin babası Fikret POLAT konuşmasında; "Biz o gece Ankara´da idik. Evin üzerinden geçen uçakların gürültüsü ile evin camları sallandı oğlum o gürültüye uyandı. Cumhurbaşkanımızın çağrısını televizyonda izlediğinde abdestini aldı ve hemen evden çıktı. Ben ve annesi gitme oğlum dediysek de dinlemedi. Bir yanımız hep hüzünlü hep ağrıyor ama diğer yarımız da şehitliğe eren oğluma üzülmeme kızıyor. Evden çıktıktan 3 saat sonra geldi haberi, hastaneye koştuk yaralıların arasında ararken morgda olduğunu öğrendik, hâlâ konuşurken titriyorum. Evladım şehit oldu ama yüreklerde yaşıyor." sözleriyle hem duygulandı hem de dinleyenleri duygulandırdı.    

 

        Program Şube Müdürümüz Murat AĞAR´ın gazilerimize Teşekkür Belgelerini sunmasının ardından sona erdi.

 

13-04-201813-04-2018

 

13-04-201813-04-2018

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.